Jarosław Gowin: Guess who's back...

Polska
Jarosław Gowin: Guess who's back...
Polsat News
Lider Porozumienia Jarosław Gowin

Zgadnijcie, kto wraca- napisał na Twitterze lider Porozumienia Jarosław Gowin. W ostatnich miesiącach były wicepremier nie brał czynnego udziału w polityce. "Miałem depresję, będącą efektem wielu miesięcy bezsenności. Z kolei brak snu był skutkiem ubocznym przechorowania koronawirusa. Na to nałożyło się przepracowanie i brutalny atak PiS." - wyjaśnił polityk.

We wtorek Gowin opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym poinformował, że wraca do polityki: "Miałem depresję, będącą efektem wielu miesięcy bezsenności. Z kolei brak snu był skutkiem ubocznym przechorowania koronawirusa. Na to nałożyło się przepracowanie i brutalny atak PiS. Pokonałem chorobę. Wracam do polityki. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek" - napisał.

Gowin: To był czas brutalnych i brudnych zagrywek

"To był czas brutalnych i brudnych zagrywek. Wielu ciosów wymierzonych we mnie i moich ludzi. Cel Kaczyńskiego był prosty: rozmontować mi partię i zbudować w Sejmie większość beze mnie. A że nie udało się tego zrobić zwykłymi metodami, sięgnęli po przekupstwo, po haki, naciski, po zastraszanie i groźby zwolnienia z pracy. Dotknęło to ludzi, którzy przyzwoicie postąpili w chwilach próby. Nie zgodzili się przedłożyć własnego interesu nad wartości" - czytamy we wpisie polityka.

 

 

 

W drugim wpisie Gowin odniósł się do wydarzeń z początku ubiegłego roku, gdy europoseł Adam Bielan, powołując się na kwestie statutowe, zakwestionował przywództwo Gowina nad Porozumieniem.

 

"Kiedy w lutym ubiegłego roku Adam Bielan podjął próbę pozbawienia mnie funkcji prezesa Porozumienia, poszedłem do Kaczyńskiego i usłyszałem: »Chyba nie sądziłeś, że puszczę ci płazem to, co zrobiłeś rok temu«. Chodziło oczywiście o wybory kopertowe. To był początek akcji niszczenia naszego środowiska. Kaczyński nie był w stanie znieść, że ktoś wyznaczył granice jego władzy. Wyprowadzało go z równowagi, gdy Porozumienie przeciwstawiało się jego polityce" - ocenił Gowin.

 

Gowin: PiS rozważał wyprowadzenie na ulice wojska

"Czego boi się Jarosław Kaczyński? Utraty władzy. A właściwie tego, co jego zdaniem nastąpi potem. Czyli czasu rozliczeń, komisji śledczych, dochodzeń prokuratorskich. Dlatego jest tak zdeterminowany, żeby utrzymać władzę za wszelką cenę. Podam jeden przykład. Z maili Michała Dworczyka wiadomo, że gdy po wyroku TK w sprawie aborcji pojawiły się masowe demonstracje, w kierownictwie PiS rozważano wyprowadzenie na ulice wojska. Potwierdzam, że tak było." - dodał polityk Porozumienia.

 

 

Strzeżek: Najbliższe głosowania będą wyjątkowo ciekawe

Zapowiedź powrotu do polityki lidera porozumienia pojawiła się w poniedziałek po godz. 23. "Guess who's back..." - napisał w języku angielskim lider Porozumienia, co można przetłumaczyć: "Zgadnij, kto wraca".

 

Do wpisu odniósł się Strzeżek, rzecznik partii Porozumienia. "Najbliższe głosowania będą wyjątkowo ciekawe" - zapowiedział.

 

 

W kolejnym wpisie dodał: "Dobrze, że wróciłeś Jarku. Mamy sporo rachunków do wyrównania #GoWin". 

 

 

Wpis skomentowała także posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz, która napisała: "Dobra wiadomość".

 

 

"Tak po ludzku cieszę, że Jarosław Gowin wrócił do zdrowia i otwarcie mówi o pokonaniu choroby. To pozytywny znak dla tych Polaków, którzy walczą z depresją i chcą także pokonać tę chorobę. A w polityce życzę Jarosławowi, by szukał tego co nas łączy, a nie dzieli. Dla Polski" - napisał z kolei poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

 

Jarosław Gowin był w szpitalu

Polityk trafił do szpitala pod koniec listopada 2021 roku. Interia informowała wówczas, że przeżył załamanie nerwowe. Według innych, niepotwierdzonych informacji medialnych, powodem hospitalizacji była depresja. 

W drugiej połowie grudnia Gowin miał jednak opuścić szpital i wrócić do swojego domu w Krakowie - informował Onet.

 

Michał Wypij zapowiadał powrót Jarosława Gowina

O stanie zdrowia lidera Porozumienia mówił w zeszły wtorek poseł Michał Wypij z jego formacji. - Czuje się lepiej, ale to decyzja lekarzy i jego, kiedy wróci. A wróci na pewno, jest w dużo lepszej formie - zapewniał w "Graffiti" w Polsat News. 

Wypij przypominał wówczas, że Porozumienie, które do zeszłego roku współtworzyło Zjednoczoną Prawicę, ma "rachunki do wyrównania" i "należy zatrzymać zły rząd".

pgo/Polsatnews.pl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie