Dekompresja samolotu LOT z Warszawy do Brukseli. Europosłowie na pokładzie

Polska
Dekompresja samolotu LOT z Warszawy do Brukseli. Europosłowie na pokładzie
Twitter / Elżbieta Łukacijewska
Wśród pasażerek była Elżbieta Łukacijewska z PO

Z powodu dekompresji samolot LOT-u, który miał zabrać pasażerów z Warszawy do Brukseli, awaryjnie lądował w Düsseldorfie. Na pokładzie znajdowali się politycy lecący do pracy w Europarlamencie, którzy informacją o awarii podzielili się na Twitterze. Jak podał rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski, po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot.

"PILNE: Właśnie wylądowaliśmy awaryjnie na lotnisku w Düsseldorfie. Samolot LOT WAW-BRU miał dekompresję na pokładzie. Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale została opanowana. Brawo załoga!" - napisał na Twitterze Robert Biedroń.

 

"To był kiepski lot z masą obaw i strachu. Zamiast w Brukseli wylądowaliśmy w Düsseldorfie" - przekazała z kolei europarlamentarzystka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska.

 

 

Kolejnym europarlamentarzystą na pokładzie był wiceprzewodniczący Lewicy Bogusław Liberadzki.

 

"Lot z Warszawy do Brukseli zakończyliśmy awaryjnym lądowaniem w Düsseldorfie. Samolot LOT WAW-BRU miał dekompresję na pokładzie. Podziękowania dla pilotów i załogi za profesjonalne zachowanie i zapewnienie wszystkim pasażerom bezpieczeństwa" - napisał.

 

 

Personelowi lotu dziękowała także inna pasażerka Ewa Kopacz. "Awaryjne lądowanie skończyło się dobrze. Jesteśmy wraz z innymi posłami na lotnisku w Düsseldorfie i czekamy na transport do Brukseli. Dziękujemy załodze za profesjonalną opiekę".

 

Rzecznik: doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny

Jak podał rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski, w samolocie typu Embraer 195 o znakach SP-LNO, wykonującym rejs LO233 z Warszawy do Brukseli, nad terytorium Niemiec doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny.

 

ZOBACZ: Największy samolot świata znowu pojawił się na niebie

 

- Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie - poinformował Moczulski.

 

Zaznaczył, że po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot, który będzie kontynuował rejs do Brukseli. Dodał też, że start z Dusseldorfu do Brukseli możliwy będzie po uzyskaniu zgody na wykonanie tego rejsu - operacje lotnicze na lotnisku Zaventem dozwolone są bowiem do godziny 21:50 czasu lokalnego.

Ambasada w Berlinie: lądowanie bez komplikacji

- Samolot rejsowy z Warszawy do Brukseli wylądował na lotnisku w Duesseldorfie z powodów technicznych, a sam proces odbył się bez większych komplikacji - poinformowała rzeczniczka Ambasady RP w Berlinie.

 

- Pasażerowie z punktu widzenia policji nie wymagają opieki, lotnisko zabezpieczyło ich pobyt na czas oczekiwania na maszynę zastępczą - przekazała Magdalena Szuber-Zasacka z ambasady w Berlinie.

pdb/zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie