Włochy. Kobieta w kwarantannie ruszyła na pomoc rannemu. Sąd nie okazał litości

Świat
Włochy. Kobieta w kwarantannie ruszyła na pomoc rannemu. Sąd nie okazał litości
Fotorech/Pixabay.com

Karę w wysokości 4500 euro wymierzono we Włoszech kobiecie, która będąc w kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem pomogła motocykliście rannemu w wypadku przed jej domem. - Kiedy trzeba komuś pilnie pomóc, nie myśli się, tylko się działa - tłumaczyła się mieszkanka okolic Padwy.

Lokalny dziennik podał, że w kwietniu 2020 roku kobieta umieszczona w kwarantannie z powodu pozytywnego wyniku testu usłyszała huk na ulicy. Wybiegła z domu, by zobaczyć, co się stało. Okazało się, że doszło do wypadku. Mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w znak drogowy, a następnie wpadł do rowu.

 

- Leżał na ziemi, był cały obolały. Pomogłam mu, chciał się podnieść, ale w jego stanie nie było to wskazane - opowiedziała kobieta, cytowana przez gazetę "Il Mattino di Padova".

Sąd nie okazał litości

Kiedy wraz z pogotowiem przyjechali karabinierzy, odkryli, że 56-letnia Maristella Scarmignan jest w kwarantannie. Została spisana za naruszenie zasad izolacji.

 

Jak wyjaśniła w rozmowie z gazetą, na nic nie zdały się jej apele o zdrowy rozsądek i zrozumienie sytuacji. Ponadto - jak dodała - otrzymała chwilę wcześniej negatywny wynik pierwszego z dwóch testów, jakie musiała zrobić po zakażeniu.

 

ZOBACZ: Autopilot w tesli zabił dwie osoby. Za wypadek odpowie kierowca

 

Teraz kobieta otrzymała zawiadomienie z miejscowego sądu o tym, że wymierzono jej karę czterech miesięcy aresztu, zredukowaną do dwóch i zamienioną na grzywnę w wysokości 4500 euro.

 

Skazana protestuje podkreślając, że była dotąd niekarana, a pierwszą karę wymierzono jej za pomoc ofierze wypadku. - Miałam go zostawić rannego na ulicy? - pytała.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie