Omikron. Dr Rakowski: nikogo nie ominie zakażenie Omikronem

Polska
Omikron. Dr Rakowski: nikogo nie ominie zakażenie Omikronem
Polsat News
Ekspert podkreślił, że większość z infekcji będzie łagodna

- W szczycie fali, gdzie przewidujemy 140 tys. stwierdzonych przypadków, będzie ich w rzeczywistości powyżej miliona - mówił w Polsat News dr Franciszek Rakowski z Wydziału Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Dodał, że "nikogo nie ominie zakażenia omikronem".

Dr Franciszek Rakowski był w piątek gościem w Polsat News. Ekspert z Wydziału Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego mówił o prognozach dotyczących liczby zachorowań na COVID-19 w najbliższych tygodniach. 

 

- Z naszej symulacji, która w tej chwili jest już prognozą, wynika, że w ciągu najbliższych kilku tygodni osiągniemy pułap stwierdzanych przypadków na poziomie 140 tysięcy. Może nam to nie wyjść na liczniku, bo system testowania nie jest tak pojemy, żeby pokazał nam te wszystkie przypadki - powiedział. 

Nawet milion zakażeń w szczycie

Dr Rakowski dodał, że liczby raportowane nie są tożsame z rzeczywistymi. - W szczycie fali, gdzie przewidujemy 140 tys. stwierdzonych przypadków, będzie ich w rzeczywistości powyżej miliona. To jest bardzo szybka fala, w której każdy Polak zarazi się w ciągu najbliższych tygodni. Nikogo nie ominie infekcja omikronowa - przyznał.

 

ZOBACZ: Bała się zakażenia kororonawirusem. Chorego syna schowała do bagażnika

 

Ekspert podkreślił, że większość z infekcji będzie łagodna. Cała rozmowa z dr Rakowskim w Interii

laf/Polsat News/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie