Kraków. Pożar mieszkania w Nowej Hucie. Kobieta uciekała przez okno

Polska
Kraków. Pożar mieszkania w Nowej Hucie. Kobieta uciekała przez okno
Joanna Urbaniec

Niebezpieczny pożar w Nowej Hucie w Krakowie. Jak informują lokalne media, ogień pojawił się w jednym z mieszkań na czwartym piętrze kamienicy. Jedna z mieszkanek wyszła przez okno, aby uratować się przed pożarem.

Pożar mieszkania w Nowej Hucie w Krakowie wybuchł około godziny 17:30 we wtorek 18 stycznia. 

 

Na miejsce zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej oraz policję. Jak informuje "Gazeta Krakowska", pożar wybuchł w jednym z mieszkań na czwartym piętrze kamienicy. Kobieta, która znajdowała się w lokalu musiała uciekać przed płomieniami. By uniknąć ognia, mieszkanka wydostała się z mieszkania przez okno.

 

Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej PSP Sebastian Woźniak, doszło do pożaru dwóch przylegających do siebie mieszkań na czwartym piętrze bloku na os. Centrum A w Krakowie. Strażacy ewakuowali 10 osób, w tym trzy przy użyciu drabiny mechanicznej. Nie ma ofiar śmiertelnych, ale jedna osoba - podtruta dymem - wymagała pomocy ratowników medycznych. Przed przybyciem strażaków z budynku ewakuowało się kilkanaście osób. Ewakuowani mogli skorzystać z autobusu, przysłanego przez centrum zarządzania kryzysowego.

Ucieczka przed pożarem

 

Interia

 

- Ewakuowano dziesięć osób, w tym siedem z wykorzystaniem drabiny mechanicznej, pozostałe trzy klatką schodową. Kilkanaście osób opuściło budynek przed naszym przybyciem - przekazał Sebastian Woźniak, rzecznik PSP w Krakowie.

Jak dowiedziała się Interia, jedna osoba trafiła do karetki. Przyczyny pożaru będzie ustalała policja. W kulminacyjnym punkcie akcji gaśniczej z ogniem walczyło dziewięć jednostek straży pożarnej.

 

 

kmd/Interia/Gazeta Krakowska/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie