Andrusiewicz: minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji

Polska
Andrusiewicz: minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji
PAP/Tomasz Gzell
Minister zdrowia Adam Niedzielski

- Minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

RMF FM podało we wtorek rano, że minister zdrowia Adam Niedzielski od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją obecność w rządzie.

 

We wtorek na konferencji prasowej Andrusiewicz był pytany, czy Niedzielski faktycznie rozważa dymisję. - Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił Andrusiewicz.

Ustawa "hocowa" priorytetem

Jak dodał, Niedzielski podczas weekendowych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim dostał zdecydowane zapewnienie, że "ta ustawa będzie teraz priorytetem".

 

- Jeżeli będzie priorytetem to znaczy, że będzie procedowana bardzo szybko. (...) Minister wyraził się jasno i kategorycznie - ta ustawa jest dla nas, jako Ministerstwa Zdrowia, kluczem do zarządzania V falą epidemii, kluczem bez którego tą epidemią będzie trudno zarządzać - powiedział.

 

ZOBACZ: Izrael. Czwarta dawka szczepionki nie chroni przed Omikronem. Nowe ustalenia naukowców

 

Rzecznik MZ powiedział, że "jest zapewnienie, że ustawa będzie procedowana". - Przyjmujemy to za dobra monetę i czekamy na najbliższe posiedzenie Sejmu. (...) Na tę chwilę najważniejsze, by ten projekt wszedł w życie, żeby został uchwalony jak najszybciej przez Sejm, a potem przez Senat, a potem podpisany przez prezydenta - dodał Andrusiewicz.

Koronawirus. Pracodawca sprawdzi szczepienie lub test?

We wtorek rząd przyjmie stanowisko wobec poselskiego projektu o weryfikacjo covidowej złożonego w Sejmie przez grupę posłów PiS.

 

Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne.

 

11 stycznia sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. 

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie