Świętokrzyskie. Nocował w hotelach, nie płacąc za pokoje. Grozi mu do ośmiu lat więzienia

Polska
Świętokrzyskie. Nocował w hotelach, nie płacąc za pokoje. Grozi mu do ośmiu lat więzienia
Pixabay
38-latek już usłyszał zarzut oszustwa

Do ośmiu lat więzienia grozi 38-letniemu mieszkańcowi gminy Chmielnik (Świętokrzyskie). Mężczyzna korzystał z kieleckich hoteli, za które notorycznie nie płacił. W nieco ponad miesiąc wyłudził w ten sposób usługi warte ponad 10 tys. złotych. Decyzją prokuratora został objęty dozorem i musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Działalność 38-latka rozpoczęła się 6 grudnia 2021 roku. Mężczyzna pojawiał się w różnych hotelach na terenie Kielc, gdzie wynajmował pokoje oraz stołował się. Po zakończonym pobycie pobierał fakturę z terminem zapłaty.

Ponad 10 tys. zł w nieuregulowanych fakturach

- Problem polegał na tym, że żadnej z faktur nie zapłacił. W ostatnią sobotę znów pojawił się w jednym z kieleckich hoteli. Obsługa, która poznała 38-latka, od razu poinformowała o sytuacji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji III w Kielcach. Tym razem mężczyzna, który miał już w przeszłości kłopoty z prawem, spędził noc w policyjnym "hotelu" - powiedział podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

ZOBACZ: Sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia. Konferencja ministra Adama Niedzielskiego

 

Śledczy ustalili, że mężczyzna postąpił w ten sposób czterokrotnie. Suma niezapłaconych faktur opiewa na kwotę 10 757 złotych. 38-latek już usłyszał zarzut oszustwa. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie