Prezydent Andrzej Duda: Niedopatrzenia Polskiego Ładu trzeba poprawić

Polska
Prezydent Andrzej Duda: Niedopatrzenia Polskiego Ładu trzeba poprawić
PAP/Grzegorz Momot
Prezydent Andrzej Duda podczas 8. edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2022"

Wszelkie niedopatrzenia Polskiego Ładu trzeba jak najszybciej poprawić – stwierdził w niedzielę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda.

- Polski Ład to bardzo duży program zawierający ogromne rozwiązania legislacyjnie i ustawowe. Wszelkie niedopatrzenia trzeba jak najszybciej poprawić – powiedział prezydent, zapytany o tę kwestię przez dziennikarzy pod narciarskim stokiem.

 

ZOBACZ: Hołownia: powiem to wprost, trzeba powstrzymać Polski Ład

 

Głowa państwa w niedzielę bierze udział w charytatywnych zawodach narciarskich "12H Slalom Maraton" w Zakopanem. Podczas trwającej 12 godzin imprezy sportowej czołowi polscy narciarze, wraz z podopiecznymi Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji. Na stoku na Polanie Szymoszkowej równolegle odbywa się mini slalom, w którym biorą udział amatorzy - dzieci i dorośli.

Duda: Niepokojące sygnały ws. Pegasusa powinny zostać wyjaśnione

Jeżeli pojawiają się niepokojące sygnały w sprawie Pegasusa, powinny one zostać wyjaśnione w otwarty sposób – powiedział w niedzielę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda.

 

Prezydent stwierdził, że odpowiednie możliwości wyjaśnienia wykorzystywania systemu Pegasus ma Sejm. - Jest sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych – powiedział prezydent, zapytany o tę kwestię przez dziennikarzy pod narciarskim stokiem.

Andrzej Duda na imprezie Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

Celem ideowym imprezy jest wsparcie działań Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, która włącza do sportu i rywalizacji sportowej osoby z niepełnosprawnością z regionu. Każdy przejechany przez narciarzy kilometr zwiększa wysokość wpłat sponsorskich na sport osób z niepełnosprawnością.

 

Od 2017 r. honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który jest też honorowym Kapitanem Drużyny.

 

PAP/Grzegorz Momot

 

 

Prezydent niemal co roku bierze czynny udział w tym charytatywnym narciarskim maratonie, zjeżdżając slalomem z numerem jeden. Andrzej Duda stwierdził, że to wydarzenie jest jednym z najważniejszych w jego prezydenckim kalendarzu.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie