Donald Tusk wspiera WOŚP. Przekazał na aukcję swoją "osobistą brukselską limuzynę"

Polska
Donald Tusk wspiera WOŚP. Przekazał na aukcję swoją "osobistą brukselską limuzynę"
YouTube/Donald Tusk - kanał oficjalny

Donald Tusk postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Polityk przekazał na aukcję swoją "osobistą brukselską limuzynę". Chodzi o elektryczną hulajnogę, którą były przewodniczący Rady Europejskiej przemieszczał się często po ulicach stolicy Belgii.

30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej zbiórki to: "Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". W akcję zaangażował się lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

 

ZOBACZ: Owsiak nie zgodził się na przekazanie łóżek dla zakażonych koronawirusem

 

"Zwłaszcza w tym czasie potrzebujemy solidarności i wzajemnej życzliwości. Zapraszam do aukcji, na którą przekazałem moją osobistą brukselską limuzynę" - poinformował polityk na Twitterze. 

 

Chodzi o elektryczną hulajnogę, którą były przewodniczący Rady Europejskiej przemieszczał się często po ulicach stolicy Belgii.

 

 

Przed przekazaniem hulajnogi na rzecz WOŚP polityk złożył na niej swój autograf. Jak się jednak okazuje, nie jest to koniec niespodzianek.

 

ZOBACZ: Jerzy Owsiak musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

 

- Kiedyś powiedzielibyśmy, że "nówka nie śmigana", bo rzeczywiście ledwie zacząłem jej używać, ale wróciłem już z Brukseli, więc pomyślałem, że może przyda się komuś tutaj w Polsce. Ten kto wygra licytacje i stanie się właścicielem tej mojej limuzyny, będzie też przeze mnie zaproszony na kawę i razem przeczytamy instrukcję obsługi - wyjaśnił Tusk w nagraniu opublikowanym na YouTubie. 

 

- Niech żyje Wielka Orkiestra - dodał na koniec. 

 

 

Licytacja elektrycznej hulajnogi z autografem Donalda Tuska potrwa do 31 stycznia. Aktualnie najwyższa oferta wynosi 50 200 złotych. 

dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie