Warszawa. Kobieta wkładała haczyki wędkarskie do parówek i karmiła nimi psa swojej znajomej

Polska
Warszawa. Kobieta wkładała haczyki wędkarskie do parówek i karmiła nimi psa swojej znajomej
Policja stołeczna
Kobieta wkładała haczyki wędkarskie do parówek i karmiła nimi psa

Kryminalni z warszawskiego Bemowa zatrzymali kobietę podejrzaną o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Kobieta do parówek wkładała haczyki wędkarskie, a następnie rozkładała je w bloku na klatce schodowej w celu spowodowania cierpienia lub uśmiercenia psów.

Informacje o postępowaniu w tej sprawie przekazała rzeczniczka bemowskiej policji komisarz Marta Sulowska.

 

Do policjantów zgłosiła się pokrzywdzona. Zawiadomiła ich, że jej pies cierpi z powodu zjedzonego pokarmu, w którym był ostry przedmiot.

 

- Kobieta dodała, że zabrała psa do lekarza weterynarii, który przeprowadził szczegółowe badania. Potwierdziły one przypuszczenia kobiety - relacjonowała komisarz.

Rozkładała na klatce schodowej parówki z haczykami

Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie dochodzenie. - Kryminalni przeanalizowali monitoring, wraz z dochodzeniowcami skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy - przekazała.

 

ZOBACZ: Lublin. Pies rasy mastif zaatakował 14-latkę

 

- Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma znajoma pokrzywdzonej. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawczyni rozkładała na klatce schodowej parówki, w których były ukryte haczyki wędkarskie. Swoim zachowaniem naraziła zwierzę na cierpienie lub śmierć - podkreśliła.

 

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego zatrzymali kobietę w czwartek rano. - Została doprowadzona do komisariatu, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem - powiedziała dodając, że policjanci będą prowadzić dalsze ustalenia związane z tą sprawą.

Oskarżonej grozi 5 lat więzienia

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Warszawa. Policja zatrzymała kobietę, która znęcała się nad trzema psami i chomikiem

 

- Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Przypominamy, jeśli posiadasz informację o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z policją - dodała.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie