Rzym. Przez pandemie zaczyna brakować kierowców autobusów. Rozważane wezwanie żołnierzy na pomoc

Świat
Rzym. Przez pandemie zaczyna brakować kierowców autobusów. Rozważane wezwanie żołnierzy na pomoc
Wikimedia/Italian Army
Żołnierz na ulicy Rzymu

W Rzymie z powodu pandemii zaczyna brakować kierowców autobusów i część kursów może być zagrożonych, zwłaszcza, jeśli wzrośnie liczba pracowników zakażonych i skierowanych na kwarantannę. Zakład transportu miejskiego rozważa możliwość wezwania na pomoc wojska.

Istnieje ryzyko, że obecny wysoki wzrost liczby zakażeń koronawirusem może odbić się na komunikacji miejskiej w stolicy Włoch - zauważają media.

 

ZOBACZ: Włochy. Nowy rekord: 686 tysięcy szczepień przeciw COVID-19 w jednym dniu

 

Jak podają, obecnie w zakładzie transportu nieobecnych jest 1200 osób; zarówno kierowców, jak i mechaników oraz personelu administracyjnego. Około 500 pracowników jest zakażonych, a 700 przebywa na kwarantannie. Na razie - zapewnia dyrekcja - sytuacja jest pod kontrolą, ale w każdej chwili może się pogorszyć przy obecnym wzroście zakażeń.

Plan sprowadzenia żołnierzy gotowy

Dyrekcja zakładu transportu pracuje nad rozwiązaniami, by nie doszło do zatrzymania autobusów, metra i tramwajów.

 

Gotowy jest plan sprowadzenia żołnierzy, którzy będą prowadzić autobusy. Jest on obecnie rozważany zarówno z prawnego, jak i technicznego punktu widzenia, bo byłoby to duże wyzwanie dla żołnierzy.

 

ZOBACZ: Włochy. Prognozy przewidują 400 tys. przypadków zakażeń dziennie

 

Z trudnościami w komunikacji rzymianie będą musieli się zmierzyć już w piątek z powodu strajku pracowników w godzinach od 8.30 do 12.30. Strajkujący będą domagać się odnowienia kontraktu zbiorowego, który wygasł w 2017 roku.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie