Portugalia. Trzeci dzień rekordowych infekcji koronawirusem. Ponad 40 tys. chorych

Świat
Portugalia. Trzeci dzień rekordowych infekcji koronawirusem. Ponad 40 tys. chorych
PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI
Najwięcej infekcji koronawirusem występuje obecnie w Lizbonie oraz na północy Portugalii

Portugalskie ministerstwo zdrowia potwierdziło w piątek ponad 40 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Wskazało, że to trzeci dzień utrzymującej się rekordowej liczby zachorowań na COVID-19 w tym kraju.

Zgodnie z szacunkami resortu zdrowia najwięcej infekcji koronawirusem występuje obecnie w aglomeracji Lizbony oraz na północy Portugalii. Od początku pandemii potwierdzono już w całym kraju 1,8 mln zachorowań na COVID-19.

 

ZOBACZ: Szwecja. U premier Magdaleny Andersson potwierdzono COVID-19

 

W popołudniowym komunikacie władze wskazały, że masowym zakażeniom koronawirusem towarzyszy też nienotowana od 3 marca 2021 roku liczba zgonów. Podczas ostatniej doby zanotowano ich 34. Według służb medycznych Portugalii dotychczas w rezultacie zakażenia koronawirusem zmarło już 19,2 tys. osób.

 

Resort zdrowia dodał, że COVID-19 był odpowiedzialny w 2021 roku za blisko 10 proc. wszystkich odnotowanych w tym okresie zgonów w kraju.

 

ZOBACZ: Od 1 lutego Unijne Certyfikaty COVID będą ważne przez 9 miesięcy

 

Tymczasem przedstawiciele ministerstwa oświaty Portugalii ujawnili, że w związku z nasileniem się piątej fali pandemii odwołanych zostało w piątek wiele zajęć lekcyjnych. Przyczyną były masowe zachorowania na COVID-19 wśród kadry pedagogicznej.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie