USA. Matka wyrzuciła noworodka do kontenera na śmieci

Świat
USA. Matka wyrzuciła noworodka do kontenera na śmieci
YouTube

18-letnia Amerykanka wyrzuciła do kontenera na śmieci swoje nowonarodzone dziecko. Żywy chłopiec został odnaleziony kilka godzin później. Młoda matka twierdzi, że pozbyła się dziecka, bo nie wiedziała o ciąży i po porodzie wpadła w panikę.

Do zdarzenia doszło w mieście Hobbs w stanie Nowy Meksyk. 18-letnia Alexis Avila postanowiła pozbyć się swojego nowonarodzonego dziecka.

 

Kobieta zapakowała noworodka do reklamówki i podjechała pod centrum handlowe, gdzie wyrzuciła dziecko do kontenera na śmieci. 

Usłyszeli płacz dziecka

Sześć godzin później ludzie zbierający śmieci usłyszeli wydobywający się z pojemnika płacz dziecka. Gdy dokładnie sprawdzili kontener natknęli się na reklamówkę z noworodkiem. Na miejsce natychmiast wezwano policję i karetkę pogotowia. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 

 

 

 

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Mimo, że chłopczyk spędził kilka godzin w kontenerze, jego stan jest stabilny. Noworodek dochodzi do zdrowia pod opieką lekarzy.

Nie wiedziała o ciąży

Dzięki nagraniom z kamer monitoringu policja szybko ustaliła matkę dziecka. 18-latka została zatrzymana. Nastolatka tłumaczyła policjantom, że nie wiedziała, że jest w ciąży, a gdy urodziła dziecko spanikowała i postanowiła się go pozbyć.

 

 

Młoda matka usłyszała zarzuty. Za usiłowanie zabójstwa noworodka grozi jej 15 lat więzienia.

dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie