USA. Rekordowa liczba funkcjonariuszy zginęła na służbie. Czarne statystyki 2021 roku

Świat
USA. Rekordowa liczba funkcjonariuszy zginęła na służbie. Czarne statystyki 2021 roku
Zdj. ilustracyjne/Flickr/Bill Morrow
Większość funkcjonariuszy, którzy zginęli, była na pierwszej linii frontu walki z COVID-19

W 2021 roku w Stanach Zjednoczonych na służbie zginęła rekordowa liczba funkcjonariuszy organów ścigania - wynika z raportu National Law Enforcement Memorial Fund Wednesday. Życie straciło 458 osób. Większość z nich z powodu COVID-19.

Zgodnie z raportem, w 2021 roku zginęło o 55 procent więcej funkcjonariuszy niż w 2020 roku. Ostatni tak wysoki odsetek śmierci odnotowano w 1930 roku, gdy śmierć na służbie poniosło 312 policjantów. 

 

ZOBACZ: Katowice. Policjant poszkodowany w pożarze pustostanu. Próbował pomóc bezdomnym

 

Bezpośrednio z powodu COVID-19 zmarło 301 osób. Nie wiadomo, ilu z nich było zaszczepionych. Natomiast jedna osoba zmarła z powodu powikłań po szczepionce, i był to agent Służby Celnej i Patrolu Granicznego David Ramirez. 

Policja na pierwszej linii frontu 

W raporcie National Law Enforcement Memorial Fund Wednesday wskazano, że policjanci są na pierwszej linii frontu walki z COVID-19.

 

"Funkcjonariusze organów ścigania w całym kraju nadal są narażeni na zakażenie koronawirusem w trakcie wykonywania swoich codziennych zadań; dlatego liczba zgonów na linii frontu niestety stale rośnie" - dodano. Amerykańskie służby traktują zgon spowodowany koronawirusem jako śmierć na służbie.

 

ZOBACZ: USA. Awionetka awaryjnie lądowała na torach. Pilota w ostatniej chwili uratowała policja

 

W 2021 roku, 62 oficerów zostało zabitych za pomocą broni palnej i jest to wzrost o 36 procent względem roku poprzedniego. Aż 38 procent z nich zastrzelono podczas kontroli drogowej.  

mad/pdb / ABC News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie