Rzym. Papież Franciszek odwiedził sklep muzyczny. Otrzymał płytę z muzyką klasyczną

Świat
Rzym. Papież Franciszek odwiedził sklep muzyczny. Otrzymał płytę z muzyką klasyczną
Youtube/Javier Martinez-Brocal
Właściciel sklepu szybko opuścił roletę. Po wizycie odmówił odpowiedzi na pytania, wskazał jedynie, że papież Franciszek jest "starym klientem"

Papież Franciszek zaskoczył Rzymian składając wieczorną wizytę w sklepie z płytami przy Panteonie, w samym centrum Rzymu. Papież przyjechał do sklepu własnym samochodem, w masce antycovidowej. W sklepie "Stereosound" Ojciec Święty spędził ok. dziesięciu minut. Od właściciela dostał płytę.

Ojciec Święty we wtorek ok. g. 19 pojawił się w sklepie "Stereosound", gdzie spędził dziesięć minut. Przywitał się z jego właścicielem, jego córką i zięciem.

 

Właściciel sklepu szybko opuścił roletę. Po wizycie odmówił odpowiedzi na pytania, wskazał jedynie, że papież Franciszek jest "starym klientem", który bywał w sklepie odkąd został kardynałem Buenos Aires.

 

ZOBACZ: Watykan. Papież Franciszek ochrzcił szesnaścioro dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

 

Dziennikarze przypominają, że już wcześniej Franciszek odwiedzał sklepy w stolicy Włoch. 4 września 2015 roku papież udał się do optyka na Via del Babuino, w samym centrum Rzymu, aby zmienić oprawki swoich okularów. 21 grudnia 2016 r. był w sklepie ortopedycznym Fisioitop przy Via del Gelsomino, w dzielnicy Gregorio VII, by kupić nowe buty.

Papież dostał płytę 

Dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni informuje, że we wtorek papież pobłogosławił niedawno odnowione pomieszczenia sklepu muzycznego przy Panteonie, a właściciel podarował papieżowi Franciszkowi płytę z muzyką klasyczną.

 

Javier Martinez-Brocal, dyrektor portalu informacyjnego Rome Reports, opublikował zdjęcie, na którym widać papieża Franciszka wychodzącego ze sklepu, a wiadomość o tym wyciekła do mediów.

 

 

Przy okazji wizyty papieża Franciszka w sklepie "Stereosound" przypomniano o wielu wyprawach św. Jana Pawła II, który wymykał się w góry, bardzo często do Abruzji. A Benedykt XVI, co potwierdza wielu świadków, często odwiedzał swoich przyjaciół.  

grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie