Polsat News najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w Polsce

Polska
Polsat News najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w Polsce
Polsat
Polsat News najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w Polsce

W grudniu, Polsat News zajął pierwsze miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych. Z zestawienia przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że stacja była cytowana prawie 1900 razy.

Polsat News awansował z drugiego miejsca w porównaniu do wyników z listopada. Według danych Instytutu Monitorowania Mediów, dziennikarze innych mediów powoływali się m.in. na wypowiedź Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, dotyczącą aktualnej sytuacji pandemicznej w Polsce oraz zapowiedzi obowiązkowych szczepień dla wybranych grup społecznych.

Kolejny sukces Polsat News

To kolejny sukces Polsat News w ostatnim czasie. Według ostatniego badania CBOS, programy informacyjne i publicystyczne stacji są uznawane za najbardziej wiarygodne.

Interia z rekordem

Media coraz częściej powołują się na Interię. Rekordowy wynik cytowań. Interia awansowała w grudniu na 4. miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. W tym czasie inne redakcje powoływały się na Interię prawie 2600 razy. Jest to największa liczba cytowań w historii portalu. Interia wyprzedziła m.in. Rzeczpospolitą, TVN24, Radio Zet i Gazetę Wyborczą.

 

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Monitorowania Mediów Interia odnotowała blisko 40 % wzrost cytowań przez inne redakcje (listopad 2021 - 1866, grudzień 2021 - 2577). Rekordowy wynik zapewnił portalowi awans z 6. na 4. miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.

Red/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie