Mazowieckie. Prześladował byłą dziewczynę. Grozi mu 12 lat więzienia

Polska
Mazowieckie. Prześladował byłą dziewczynę. Grozi mu 12 lat więzienia
Flickr/Patrik Nygren
Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia

Do tymczasowego aresztu trafił 28-latek z pow. sochaczewskiego (woj. mazowieckie), który uporczywie nękał i śledził byłą dziewczynę, a innej znajomej groził. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie asp. Agnieszka Dzik poinformowała we wtorek, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego przez kilka miesięcy uporczywie nękał swoją byłą 30-letnią partnerkę, mieszkankę Sochaczewa. "Wielokrotnie dzwonił do niej i wysyłał wiadomości tekstowe, nachodził ją w domu o różnych porach, ubliżał, śledził i wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia" – przekazała rzeczniczka. Policjanci ustalili, że 28-latek kierował również groźby karalne wobec innej 34-letniej sochaczewianki.

 

ZOBACZ: Wrocław. Trzy kobiety oskarżone o nękanie lekarki

 

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb karalnych wobec byłej partnerki oraz kierowania gróźb karalnych wobec innej znajomej.

 

Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Sochaczewie zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Stalker został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi do 12 lat więzienia.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie