Pszczyna: zwłoki znalezione w rzece. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości

Polska
Pszczyna: zwłoki znalezione w rzece. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości
KPP Pszczyna
Mężczyzna mógł zaginąć między 2018 a 2020 rokiem.

Policjanci z Pszczyny (woj. śląskie) opublikowali odtworzony wizerunek twarzy mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w Wiśle w pobliżu Goczałkowic-Zdroju w lipcu 2020 roku. Do tej pory nie udało się ustalić tożsamości zmarłego. Według śledczych mógł on zaginąć między 2018 a 2020 rokiem.

"Zespół Poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie prowadzi czynności identyfikacyjne w sprawie zgonu nieznanego mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w dniu 20 lipca 2020 roku" - podała policja.

Zwłoki znalezione w Wiśle

Ciało zostało znalezione w Wiśle w Goczałkowicach-Zdroju pomiędzy stawem Rontok a stawem Dębina Dolna.

 

Z analizy antropologicznej, której wyniki ujawniła policja wynika, że zmarły był mężczyzną w wieku około 53 lat (+/- 9 lat) oraz miał około 167 cm wzrostu (+/- 7 cm). Mógł ważyć około 63 kilogramów. Jego cechą charakterystyczną był prawie całkowity brak uzębienia.

 

ZOBACZ: Szwecja. Ciało znalezione w lesie należy do zaginionej Polki


Według policji zmarły mógł być bezdomnym lub osobą samotną, która przebywała w Goczałkowicach lub pobliskich miejscowościach, w tym również tych, przez które przepływają rzeka Iłownica i Wapienica. "Mężczyzna mógł zaginąć w okresie pomiędzy 2018 r., a lipcem 2020 r." - podała komenda w Pszczynie.

Policja w Pszczynie prosi o kontakt

"W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KPP w Pszczynie pod nr telefonów 47 8552 280, 47 8552 287, bądź poprzez wiadomość e-mail : kryminalny@pszczyna.ka.policja.gov.pl" - piszą policjanci.

 

Śledczy podejrzewają, że odtworzony wizerunek pomoże ustalić tożsamość mężczyzny.KPP Pszczyna
Śledczy podejrzewają, że odtworzony wizerunek pomoże ustalić tożsamość mężczyzny.

 

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie