Indie. Zatrzymano twórcę aplikacji do licytowania muzułmańskich kobiet

Świat
Indie. Zatrzymano twórcę aplikacji do licytowania muzułmańskich kobiet
Flickr/Patrick Denker
Przedmiotem fikcyjnych "aukcji" stało się ponad sto kobiet

Tworzyli platformy aukcyjne, na których "licytowano" muzułmańskie kobiety. Społeczne oburzenie pchnęło policję do zajęcia się sprawą. W sprawie zatrzymano 5 osób.

Bulli Bali i Sulli Deals to fikcyjne platformy do licytacji, na których nie można dokonywać prawdziwych transakcji. Jak podaje BBC - miały służyć jedynie upokorzeniu muzułmańskich kobiet w Indiach. W aplikacji znalazły się wszystkie popularne w Indiach muzułmanki, w tym dziennikarki, aktywistki, artystki z Bollywood, a nawet badaczki. Kobiety były opisywane jako "oferty dnia".

 

ZOBACZ: Indie. Małpy porwały i zabiły 250 psów. "Z zemsty"

 

BBC wyjaśnia również, że "Bulli" i "Sulli" to obraźliwe określenia w slangu hinduskim, "którego prawicowe hinduskie trolle używają w odniesieniu do muzułmańskich kobiet".

Brak zainteresowania organów ścigania

Aplikacja Bulli Bali działała od lipca ubiegłego roku. Wtedy też, jedna z kobiet, która była przedmiotem takiej "aukcji", złożyła na policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze w Dheli nie zajęli się sprawą, o czym poinformowała swoich obserwatorów w mediach społecznościowych. W internecie zawrzało.

 

ZOBACZ: Indie. Nastolatek odciął siostrze głowę. Pomogła mu matka

 

Twórca kodu źródłowego i aplikacji Sulli Deals Aumkareshwar Thakur został zatrzymany w niedzielę. Udało się go namierzyć dzięki zeznaniom, wcześniej zatrzymanego, twórcy Bulli Bai - Neerajowi Bishnoi. W sprawie zostało zatrzymanych również czterech innych mężczyzn związanych z Bulli Bai.

mad/bas/BBC News/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie