W. Brytania. Premier Johnson: koronawirus zebrał straszne żniwo w naszym kraju

Polska
W. Brytania. Premier Johnson: koronawirus zebrał straszne żniwo w naszym kraju
PAP/EPA/UK PARLIAMENT/JESSICA TAYLOR HANDOUT
Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - wyższą ich liczbę stwierdzono jedynie w USA, Brazylii, Indiach, Rosji, Meksyku i Peru. Jednak pod względem liczby zgonów w stosunku do populacji kraju znajduje się na 30. miejscu na świecie. Na zdjęciu premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson

Koronawirus zebrał straszne żniwo w naszym kraju - przyznał w sobotę wieczorem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odnosząc się do faktu, że liczba zgonów z powodu Covid-19 w tym kraju przekroczyła 150 tys.

- Każdy z nich jest głęboką stratą dla rodzin, przyjaciół i społeczności tym dotkniętych, a moje myśli są z nimi i przekazuję im kondolencje - napisał Johnson na Twitterze. 

 

- Naszym sposobem na wyjście z tej pandemii jest to, by każdy przyjął dawkę przypominającą, albo pierwszą lub drugą dawkę, jeśli jeszcze tego nie zrobił - dodał. Podziękował też wszystkim pracownikom służby zdrowia oraz wolontariuszom wspierającym program szczepień przeciw COVID-19.

"Musimy zapewnić, że zostaną wyciągnięte wnioski"

Do przekroczenia poziomu 150 tys. zgonów odniósł się też lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer. - Ponury kamień milowy dla naszego kraju. Nasze myśli są ze wszystkimi, którzy kogoś stracili i dziękujemy wszystkim wspierającym program szczepień. Musimy zapewnić, że dochodzenie publiczne dostarczy odpowiedzi i że zostaną wyciągnięte wnioski - napisał na Twitterze.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. W lockdownie rośnie liczba plantacji marihuany

 

W sobotę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii stwierdzono 313 zgonów z powodu COVID-19, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju wzrósł do 150 057.

 

Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - wyższą ich liczbę stwierdzono jedynie w USA, Brazylii, Indiach, Rosji, Meksyku i Peru. Jednak pod względem liczby zgonów w stosunku do populacji kraju znajduje się na 30. miejscu na świecie.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie