Burmistrz Czempinia namawia, by dzieci nie wracały do szkół. "Potrzebna ochrona życia i zdrowia"

Polska
Burmistrz Czempinia namawia, by dzieci nie wracały do szkół. "Potrzebna ochrona życia i zdrowia"
Dids / Pexels
W szkołach w gminie Czempiń nauka będzie się odbywała w dwóch trybach

Burmistrz wielkopolskiego Czempinia zaapelował do rodziców, by z uwagi na zagrożenie SARS-CoV-2 nie wysyłali dzieci do szkół w ostatnim tygodniu zajęć przed feriami. Od poniedziałku w gminnych placówkach nauka ma być prowadzona w trybie zdalnym i stacjonarnym.

W poniedziałek, po przerwie świątecznej i kilkudniowym okresie zajęć zdalnych, uczniowie w całym kraju wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. 17 stycznia w Wielkopolsce i czterech innych województwach rozpoczną się dwutygodniowe ferie zimowe.

Burmistrz Czempinia apeluje do rodziców

W apelu opublikowanym na stronie internetowej gminy Czempiń burmistrz Konrad Malicki zaznaczył, że na jego polecenie w szkołach podstawowych w Czempiniu i Głuchowie od poniedziałku do piątku 14 stycznia zajęcia dydaktyczne będą prowadzone równolegle w formie stacjonarnej i zdalnej.

 

ZOBACZ: Poszli spać w mieście, obudzili się na wsi. "Magiczna" przeprowadzka w Czempiniu

 

"Apeluję zatem do Państwa, rodziców naszych uczniów, o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci w domach w okresie od dnia 10 do 14 stycznia 2022 roku i skorzystanie z nauczania on-line" – napisał burmistrz.

 

Samorządowiec zaznaczył, że z niepokojem obserwuje sytuację epidemiologiczną w kraju. Podkreślił, że w szkołach, pomimo stosowanych reżimów sanitarnych, niejednokrotnie dochodzi do zakażeń SARS-CoV-2. "Przed przerwą świąteczną obserwowaliśmy liczne przypadki choroby wśród uczniów i nauczycieli, a co za tym idzie nakładanej kwarantanny na całe klasy, a nawet na wiele klas jednocześnie" – napisał Malicki.

 

"Wszystko to utwierdza mnie w przekonaniu, że powrót wszystkich dzieci do nauki stacjonarnej na jeden tylko tydzień przed feriami - rozpoczynają się w Wielkopolsce już 15 stycznia - nie ma racjonalnego uzasadnienia, gdyż może przyczynić się do zwiększenia liczby zakażeń i utrudnić dzieciom spokojne spędzenie ferii" – ocenił burmistrz.

Nauka w dwóch trybach

Samorządowiec wyjaśnił, że bez zgody władz krajowych nie można wydłużyć okresu zdalnej nauki. "Dzieci powinny mieć jednak możliwość pozostania przez najbliższych klika dni w domach bez obawy o powstanie szkolnych zaległości. Dzięki temu również możliwa będzie ochrona ich zdrowia i życia przed chorobą w trakcie ferii, które powinny by dla nich czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów w reżimie, na który obecnie pozwalają obostrzenia sanitarne" – napisał Malicki.

 

ZOBACZ: Podlaskie. Szkoły w Kuźnicy i w Nowym Dworze przechodzą na tryb zdalny. Powodem sytuacja na granicy

 

Dodał, że o szczegółach prowadzonej w dwóch szkołach nauki w trybie zdalnym i stacjonarnym rodzice zostaną poinformowani za pośrednictwem dzienników elektronicznych.

 

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 912 nowych zakażeń SARS-CoV-2. W regionie nie odnotowano zgonów spowodowanych COVID-19 ani współistnieniem tej choroby z innymi schorzeniami

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie