Media: Jarosław Kaczyński o krok od zdymisjonowania Zbigniewa Ziobro. Chodzi o pieniądze z UE

Polska
Media: Jarosław Kaczyński o krok od zdymisjonowania Zbigniewa Ziobro. Chodzi o pieniądze z UE
PAP/Leszek Szymański
Zbigniew Ziobro będzie zdymisjonowany?

Jak ustaliło radiozet.pl, Jarosław Kaczyński jest o krok od wyrzucenia Zbigniewa Ziobry z rządu. Prezes PiS chce tym samym odblokować Polsce wypłatę funduszy unijnych. By to zrobić, potrzebna jest m.in. likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, co blokuje lider Solidarnej Polski.

Według źródła portalu radiozet.pl, Jarosław Kaczyński gotów jest pójść na zwarcie z liderem Solidarnej Polski. Prezes PiS woli trzymać w rządzie Mateusza Morawieckiego, który ma najlepsze notowania. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii przekonywał o swoim pełnym poparciu dla premiera. 

 

- Każdy ma przeciwników. Mateusz Morawiecki to bardzo zdolny, najzdolniejszy człowiek w polskiej polityce. Jak się kogoś takiego ma w składzie, w zespole, to warto, by pracował dla Polski, a nie zabierać mu szanse. Często jego przeciwnicy mają coś przeciwko, bo nie podoba im się, że po prostu jest od nich lepszy. Ode mnie też jest zdolniejszy, ale ja się z tego cieszę - mówił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii.

 

Cały wywiad z Jarosławem Kaczyńskim dostępny tutaj

Inni ministrowie z Solidarnej Polski zostaną?

Według rozmówcy serwisu radiozet.pl, prezes PiS chce zastosować tę samą taktykę co w przypadku Porozumienia Jarosława Gowina, kiedy to lider partii stracił stanowisko, a członkowie z jego partii zachowali funkcje w rządzie.

 

- Próby przeciągnięcia na stronę PiS ludzi Ziobry trwają od dłuższego czasu. Po to Kaczyński np. dał niedawno stanowisko Janowi Kanthakowi w resorcie Sasina. Mało kto wierzy w to, że Ziobrę opuszczą Michał Woś lub Michał Wójcik, ale na 3-4 nazwiska Kaczyński na pewno może liczyć – mówią źródła radiozet.pl.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński o Pegasusie. "Źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia"

 

– Ziobro jako ofiara na ołtarzu UE, to plan, który może chodzić prezesowi po głowie, ale czym to się skończy, nikt nie wie – przyznaje, cytowany przez portal, jeden z polityków Solidarnej Polski. Wyjaśnia, że z jednej strony Ziobro nie może się już cofnąć z drogi pełnej antyunijnej retoryki i piętrzących się żądań wysuwanych pod adresem premiera, a dotyczących kolejnych wet w Brukseli i twardej postawy, która skutkuje coraz bardziej radykalnym stanowiskiem Komisji Europejskiej.

Polityk opozycji komentuje

"Jeśli potwierdzą się informacje o wywaleniu Ziobry i jego ekipy z rządu, to oznacza, że wybory będą bardzo szybko! Jesteśmy przygotowani, czekamy!" - zareagował na Twitterze na doniesienia Robert Kropiwnicki z PO. 

wys/pdb / radiozet.pl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie