Śląskie. Pijana 66-latka wjechała w autobus, później szarpała się z policjantami

Polska
Śląskie. Pijana 66-latka wjechała w autobus, później szarpała się z policjantami
Śląska Policja
66-latka miała 2,5 promila alkoholu we krwi

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało badanie trzeźwości 66-letniej kobiety, która w czwartek wjechała swoim volvo w miejski autobus w Żorach (woj. śląskie). Po kolizji kobieta szarpała się z policjantami, niegroźnie raniąc jednego z nich.

- W trakcie czynności kierująca była bardzo wulgarna, złapała za kołnierz policjanta i zaczęła go dusić. Policjanci założyli kobiecie kajdanki - poinformowała żorska policja. Jeden z funkcjonariuszy z urazem dłoni trafił na badania.

 

Nikt z pasażerów nie ucierpiałŚląska Policja
Nikt z pasażerów nie ucierpiał

Do kolizji miejskiego autobusu z samochodem marki volvo doszło w czwartek rano na żorskim osiedlu Sikorskiego. Policjanci wstępnie ustalili, że skręcając z ul. Okrężnej w kierunku osiedla 66-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, uderzając czołowo w autobus. Żaden z pasażerów nie ucierpiał. Kierująca była pijana - została zatrzymana.

 

ZOBACZ: Warszawa. Pijana nieprzytomna kobieta leżała na ulicy z kilkumiesięcznym dzieckiem

 

Sprawą zajmie się teraz sąd, przed którym 66-latka odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za groźby i czynną napaść na policjantów. Może grozić jej do 10 lat więzienia.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie