Warszawa. Pijana nieprzytomna kobieta leżała na ulicy z kilkumiesięcznym dzieckiem

Polska
Warszawa. Pijana nieprzytomna kobieta leżała na ulicy z kilkumiesięcznym dzieckiem
Zdj. ilustracyjne/Pixaby
Kobieta nie była matką dziecka

Nieprzytomna 33-latka mając około 3 promile alkoholu w organizmie leżała z kilkumiesięcznym dzieckiem przy ulicy na Wilanowie - powiedział rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa II podkom. Robert Koniuszy. Dodał, że kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty, za które grozi jej do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 stycznia. Policjanci z Wilanowa otrzymali informację, że przy ul. Jałtańskiej leży kobieta z małym dzieckiem.

 

- Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, kobieta już się podniosła z ulicy, ale z ledwością utrzymywała równowagę. Czuć było od niej silną woń alkoholu. Obok niej stało trzech mężczyzn, w tym 39-latek, który powiadomił oficera dyżurnego policji - przekazał podkomisarz.

 

- Mężczyzna oświadczył, że wysiadł z taksówki i usłyszał płacz niemowlaka. Kiedy zlokalizował dziecko, okazało się, że leży ono na brzuchu nieprzytomnej kobiety. Maluch ubrany był w zimowy kombinezon, ale nie miał okrycia głowy. Wózek znajdował się w odległości około 10 m od kobiety leżącej na skraju ulicy, tuż przy chodniku, pomiędzy dwoma samochodami osobowymi. Dziecko głośno płakało, a z kobietą nie było żadnego kontaktu - tłumaczył policjant.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Pijana matka opiekowała się trójką swoich dzieci

 

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Medycy ocenili stan niemowlaka i kobiety jako niezagrażający życiu i zdrowiu.

 

- Na ciele dziecka nie ujawniono żadnych uszkodzeń, zasinień, zadrapań czy otarć. Kontakt z kobietą był ograniczony. Mówiła w sposób bełkotliwy w języku ukraińskim - poinformował.

 

W trakcie ustalania tożsamości ktoś zadzwonił do kobiety, ale nie potrafiła go odebrać.

Dziecko nie było jej

-Zrobili to policjanci i okazało się, że była to matka dziecka, która poinformowała, że próbuje się dodzwonić do siostry swojego partnera, która około godziny 21 wyszła z dzieckiem na spacer i do chwili obecnej nie ma z nią kontaktu - relacjonował podkom. Koniuszy.

 

Po rozmowie z matką dziecka mundurowi polecili jej przyjść i zaopiekować się chłopczykiem. Gdy przyszli na miejsce okazało się, że 31-letnia matka dziecka i jej o 3 lata straszy partner, również byli nietrzeźwi.

 

- Badanie wykazało, że kobieta miała około jednego promila w organizmie, a ojciec dziecka o pół promila więcej. Rekordzistką była jednak 33-letnia ciocia dziecka, która miała około 3 promili alkoholu w jej organizmie - podał.

 

Rodzice dziecka podczas rozmowy z policjantami oświadczyli, że wszyscy razem pili alkohol podczas świątecznego spotkania towarzyskiego, zorganizowanego w wynajmowanym przez nich mieszkaniu. 

 

ZOBACZ: Zakopane: Pijany 30-latek wsiadł do taksówki i spowodował kolizję

 

- Po czym ciotka ich pięciomiesięcznego synka zapragnęła wyjść z nim na krótki spacer, a kiedy nie wracała przez jakiś czas matka malucha, postanowiła do niej zadzwonić, ale bezskuteczne - zaznaczył.

 

W związku z tym, że rodzice byli pod wpływem alkoholu dziecko zostało przekazane pod opiekę pracownikom Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego.

 

33-letnia kobieta, która naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty, za które teraz może zostać skazana na 5 lat więzienia.

 

- W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem rodziców policjanci przesłali informację do sądu rodzinnego i nieletnich celem podjęcia stosownych czynności - dodał.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie