Niedzielski: mamy do czynienia z przejściowym zwiększeniem zakażeń

Polska
Niedzielski: mamy do czynienia z przejściowym zwiększeniem zakażeń
PAP/Wojciech Olkuśnik
"Ostatnie wzrosty zakażeń mają miejsce przy malejącej wynikowości testów, która w tej chwili jest na poziomie zbliżonym do 15 proc." - napisał Niedzielski na Twitterze

"Ostatnie wzrosty zakażeń mają miejsce przy malejącym odsetku pozytywnych wyników testów na SARS-CoV-2, obecnie wyniki pozytywne to ok. 15 proc. przeprowadzonych testów" - wskazał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. To - jego zdaniem - potwierdza, że wzrost zakażeń jest przejściowy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 16 tys. 576 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 646 osób z COVID-19. Tydzień temu, 30 grudnia, zanotowano 14 tys. 325 nowych zakażeń, zmarło 709 chorych.

 

ZOBACZ: Australia. Novak Djokovic przebywa na kwarantannie. Grozi mu deportacja

 

"Ostatnie wzrosty zakażeń mają miejsce przy malejącej wynikowości testów, która w tej chwili jest na poziomie zbliżonym do 15 proc." - napisał Niedzielski na Twitterze. To w jego ocenie wskazuje, że mamy do czynienia z przejściowym zwiększeniem zakażeń, a nie zmianą dotychczasowego trendu.

 

Podczas środowej konferencji Niedzielski podkreślił, że w ciągu ostatnich 5-6 dni odnotowano systematyczne wzrosty zakażeń. Ocenił, że jest to przejściowa sytuacja spowodowana m.in. okresem świątecznym i wzrostem liczby wykonywanych testów, a nie zmiana trendu. Jednocześnie szef MZ przekazał, że według prognoz kumulacja zakażeń Omikronem nastąpi w Polsce pod koniec stycznia.

nb/pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie