Warmińsko-mazurskie. 17-latek próbował podpalić komendę w swoje 18. urodziny

Polska
Warmińsko-mazurskie. 17-latek próbował podpalić komendę w swoje 18. urodziny
KPP w Piszu
- Zatrzymany w rozmowie ze śledczymi powiedział, że rzucił podpaloną butelką z benzyną w budynek piskiej komendy, bo chciał w ten sposób postraszyć policjantów. Dodał też, że wcześniej przez cały dzień pił alkohol i dlatego nie panował nad tym, co robi - poinformowała policja

Policjanci z Pisza (warmińsko-mazurskie) zatrzymali 17-latka, który w sylwestrową noc rzucił podpaloną butelką z benzyną w budynek komendy policji w Piszu. Okazało się, że zatrzymany nastolatek zrobił to z zemsty, bo wcześniej został ukarany mandatem za zakłócanie porządku publicznego.

Policja poinformowała w środę, że funkcjonariusze ustalili personalia 17-latka na podstawie zapisu z kamer monitoringu, które nagrały mężczyznę rzucającego w budynek komendy w Piszu podpaloną butelkę z benzyną. Płonąca butelka uszkodziła elewację komendy.

 

ZOBACZ: Wrocław. 26-latek chciał podpalić stację benzynową. Płomienie ugasił klient

 

Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że kilka godzin wcześniej, na jednym z piskich osiedli, został on ukarany mandatem karnym za zakłócanie porządku publicznego. 17-latek był pijany.

Próbował podpalić komendę w swoje 18. urodziny

Policja podała, że zatrzymała chłopaka w dniu jego 18. urodzin. - Zatrzymany w rozmowie ze śledczymi powiedział, że rzucił podpaloną butelką z benzyną w budynek piskiej komendy, bo chciał w ten sposób postraszyć policjantów. Dodał też, że wcześniej przez cały dzień pił alkohol i dlatego nie panował nad tym, co robi - poinformowała policja.

 

ZOBACZ: Lublin. Stażystka podpaliła miejsce pracy, bo nie podobały jej się zlecone przez szefa zadania

 

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania podpalenia budynku Komendy Powiatowej Policji w Piszu i sprowadzenia pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie