Karnawał w Rio de Janeiro. Odwołano tradycyjną paradę

Świat
Karnawał w Rio de Janeiro. Odwołano tradycyjną paradę
Parada uliczna w Rio de Janeiro została odwołana również w zeszłym roku

Tradycyjna parada karnawałowa ulicami miasta w Rio de Janeiro została odwołana przez władze drugi rok z rzędu w związku z zagrożeniem epidemicznym. Odbędzie się jednak parada szkół samby, którą publiczność obserwuje z trybun miejskiego sambodromu .

O decyzji poinformował burmistrz miasta Eduardo Paes, cytowany w środę przez agencję Reutera.

 

"Uliczny karnawał, ze swojej natury, z powodów demokratycznych, nie może zostać poddany żadnej inspekcji" - skomentował Paes.

Kolejne miasta odwołują imprezy

Odwołana została zarówno karnawałowa parada ulicami Rio de Janeiro, jak i imprezy towarzyszące. Odbędzie się jednak parada szkół samby, którą publiczność obserwuje z trybun miejskiego sambodromu Marques de Sapucai, z zachowaniem koniecznych środków ostrożności. W zeszłym roku także ta część tradycyjnej parady karnawałowej w Rio została odwołana.

 

ZOBACZ: Wystartował karnawał w Wenecji. To największa w Europie zabawa uliczna

 

Inne brazylijskie miasta również odwołały swoje parady. W zeszłym tygodniu o takiej decyzji poinformował Salvador leżący nad oceanem we wschodniej Brazylii. Podobnie uliczne parady karnawałowe odwołało miasto Belo Horizonte, stolica stanu Minas Gerais. Z kolei Sao Paulo planuje przenieść tradycyjną paradę uliczną na tor wyścigowy Formuły 1.

Koronawirus w Brazylii

Liczba zakażeń SARS-CoV-2 w Brazylii wciąż rośnie. Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek, że wykryto 18 759 przypadków nowych infekcji i odnotowano 175 zgonów związanych z Covid-19. Jak dotąd potwierdzono około 170 przypadków wariantu Omikron w całym kraju. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie