Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w Polsce

Polska
Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w Polsce
Pixabay
Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w Polsce

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa Opolskiego, Łódzkiego, Mazowieckiego i Świetokrzyskiego. Wiatr może osiągnąć prędkość nawet 75 km na godzinę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla czterech województw.

 

Jak poinformował WCZK, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla wszystkich powiatów województwa opolskiego.

 

Według prognoz IMGW, w poniedziałek od godziny ósmej do godziny 14.30 w regionie możliwe są wiatry o średniej prędkości od 30km/h do 40 km/h, które w porywach mogą dochodzić do 75 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptycy szacują na 80 procent.

Silny wiatr w województwie łódzkim

"Od godz. 9 do godz. 15 w poniedziałek prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z zachodu o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h. W porywach wiatr może osiągać do 75 km/h" - poinformował dyżurny synoptyk IMiGW-PIB Lech Buchert.

 

 

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bełchatowskiego, łaskiego, opoczyńskiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego, radomszczańskiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i zduńskowolskiego.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru oceniono na 80 proc.

Silne wiatry na Mazowszu

"Najsilniejsze zanotowane porywy wiatru wyniosły 65 km/h i wystąpiły w Płocku. W ciągu najbliższych godzin porywy wiatru osłabną, ale w drugiej połowie dnia na południu regionu znowu zaczną się wzmagać" - zaznacza Instytut.

 

ZOBACZ: USA. Pożary w stanie Kolorado. Zniszczonych ponad 500 domów

 

Jak podaje IMGW zjawisko obejmuje powiaty: ciechanowski, legionowski, makowski, mławski, nowodworski, ostrołęcki, Ostrołękę, ostrowski, Płock, płocki, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki, sokołowski, węgrowski, wołomiński, wyszkowski i żuromiński.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie