Powroty po sylwestrze. Korki na drogach, m.in. na Zakopiance

Polska
Powroty po sylwestrze. Korki na drogach, m.in. na Zakopiance
GDDKiA
Kierowcy muszą liczyć się z dłuższym czasem przejazdu

Niedziela, to czas powrotów z sylwestrowego weekendu. Największe korki są na trasie z Zakopanego do Krakowa, czyli popularnej Zakopiance.

Korki w newralgicznych punktach trasy z Zakopanego w kierunku Krakowa zaczęły tworzyć się w niedzielę w godzinach południowych. Na odcinku od Rabki-Zdroju do Myślenic wprowadzone jest zwężenie drogi do jednego pasa z kierunku Krakowa.

 

Kierowcy muszą liczyć się z dłuższym czasem przejazdu. 

 

Korki przy zwężeniu drogi w miejscowości Skomielna Biała za Rabką-Zdrój w kierunku KrakowaGDDKiA
Korki przy zwężeniu drogi w miejscowości Skomielna Biała za Rabką-Zdrój w kierunku Krakowa

Z trudnościami kierowcy musza się liczyć już przy wyjeździe z Zakopanego. Kolejny przestój czeka kierowców na wysokości Skomielnej Białej, gdzie trzeba zjechać z nowej Zakopianki na stary odcinek tej drogi.

 

Największe problemy czekają na odcinku z Zakopanego do Skomielnej Białej. Przejechanie 45 kilometrów zajmuje około 3 godzin. Całkowicie zakorkowany jest wyjazd ze stolicy Tatr aż do ronda w Poroninie - informował przed 14:00 RMF FM.

GDDKiA: wszystkie drogi są przejezdne 

- Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na sieci dróg krajowych pracują 44 pojazdy do zimowego utrzymania.

 

Dyrekcja wskazała również na warunki pogodowe, które mają wpływ na przejezdność w poszczególnych rejonach kraju. Opady mżawki i przelotnego deszczu występują na terenie takich województw jak kujawsko-pomorskie, pomorskie, świętokrzyskie, łódzkie, a także podkarpackie, dolnośląskie, małopolskie, śląskie oraz warmińsko-mazurskie i mazowieckie.

 

ZOBACZ: Podlaskie. Wypadek podczas kuligu. Trzy osoby w szpitalu

 

Z kolei mgły występują na terenie województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, łódzkiego oraz małopolskiego i dolnośląskiego.

 

Jednocześnie GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

 

laf/polsatnews.pl/RMF 24/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie