Podlaskie. Wypadek podczas kuligu. Trzy osoby w szpitalu

Moto
Podlaskie. Wypadek podczas kuligu. Trzy osoby w szpitalu
KMP Suwałki
Worek ześlizgnął się z drogi na zaorane, zamarznięte pole

Trzy osoby, w tym 9-letnia dziewczynka, trafiły do szpitala po kuligu samochodowym zorganizowanym w gminie Przerośl na Podlasiu. Kierującemu autem 20-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Według wstępnych ustaleń policji, 20-latek kierujący mercedesem jadąc drogą gminną, ciągnął za swoim autem wypchany sianem worek typu big bag. Siedziały na nim trzy osoby - 9-letnie dziecko i dwie kobiety w wieku 34 i 53 lat.

 

KMP Suwałki
 

W trakcie jazdy ciągnięty za samochodem worek ześlizgnął się z drogi na zaorane, zamarznięte pole. W wyniku zdarzenia siedzące na worku dziecko i kobiety trafiły do szpitala. 

 

KMP Suwałki
 

Kierowcy za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - poinformowała Komenda Miejska Policji w Suwałkach. 

Nielegalne kuligi

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że tego typu kuligi są nielegalne. 

 

"Przepisy ruchu drogowego kategorycznie zakazują ciągnięcia za pojazdem osoby na sankach lub innych przedmiotach. Kulig za samochodem, czy innym pojazdem mechanicznym, jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem do 500 złotych i punktami karnymi" - informuje policja.

 

Jeśli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie