Nowy Rok. Orędzie noworoczne prezydenta. "To co Polaków łączy, jest mocniejsze niż to, co dzieli"

Polska
Nowy Rok. Orędzie noworoczne prezydenta. "To co Polaków łączy, jest mocniejsze niż to, co dzieli"
Polsat News
- Z całego serca dziękuję tysiącom lekarzy, pielęgniarek i ratownikom medycznym, którzy również w tej chwili walczą o zdrowie i życie wielu naszych rodaków - powiedział prezydent Andrzej Duda

- Drodzy rodacy, szanowni państwo. Nadchodzący rok 2022 z pewnością też będzie pełen wyzwań - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym. Apelował również o skorzystanie z "najlepszej ochrony życia swojego i innych", czyli zaszczepienie się. Życzył Polakom umiejętności rozmowy, mimo odmienności poglądów i wspomniał, że "to co Polaków łączy, jest mocniejsze niż to, co dzieli".

- Kończący się rok 2021 postawił przede nami wiele trudnych wyzwań. Był to już kolejny rok naszych zmagań z pandemią koronawirusa, który wpłynął na nasz codzienność i zmienił nasze przyzwyczajenia, a przede wszystkim pozbawił wielu Polaków zdrowia, a co gorsze, także i życia. Pragnę wyrazić moje głębokie współczucie wszystkim, którzy z powodu pandemii stracili swoich bliskich - zaczął swoje orędzie prezydent Andrzej Duda.

Orędzie noworoczne. "Skorzystajmy z możliwości ochrony życia swojego i innych"

Jak zauważył prezydent, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie wciąż dochodzi do nowych zakażeń SARS-CoV-2. Nadal też wiele osób trafia do szpitali.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce dzisiaj. Nowe zakażenia. Raport Ministerstwa Zdrowia, piątek, 31 grudnia

 

- Z całego serca dziękuję tysiącom lekarzy, pielęgniarek i ratownikom medycznym, którzy również w tej chwili walczą o zdrowie i życie wielu naszych rodaków. Dziękuję za państwa olbrzymi wysiłek i poświęcenie - docenił pracę medyków prezydent.

 

Andrzej Duda podkreślił jednocześnie: "Chciałbym kolejny raz ponowić mój apel do każdego, kto jeszcze tego nie zrobił - szczepmy się. Państwo polskie zapewniło szczepionkę każdemu, kto chce skorzystać z tej możliwości. Każdy może zaszczepić się pierwszą, drugą, a teraz i trzecią dawką przypominającą.

 

ZOBACZ: Nowy rok szkolny. Naczelna Rada Lekarska apeluje do uczniów i rodziców o szczepienie się na COVID-19

 

- Skorzystajmy z tej najlepszej możliwości ochrony życia i zdrowia swojego, ale także i innych. To od nas zależy, jak szybko pokonamy pandemię - dodał.

 

WIDEO - Orędzie noworoczne prezydenta Andrzeja Dudy

 

Prezydent: polska gospodarka powróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu

Andrzej Duda przypomniał, że pandemia koronawirusa to także wyzwanie dla naszej gospodarki.


- Dzięki dobrym decyzjom i szybkim działaniom udało nam się obronić miejsca pracy. Bezrobocie jest w naszym kraju najniższe od wielu lat. Polska gospodarka powróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu. Kontynuujemy wielkie inwestycje infrastrukturalne, to dobre informacje - podkreślił prezydent.

 

Jak zauważył, długoterminowe skutki pandemii to także rosnąca inflacja. Cały świat zmaga się dziś z niespotykanym od wielu lat wzrostem cen - kontynuował - to także jedno z głównych zmartwień polskich rodzin, dlatego podpisałem ustawę, która obniża akcyzę na prąd i paliwa i oczekuję od rządu i parlamentu podejmowania kolejnych działań, które będą skutecznie chronić portfele Polaków.

Prezydent: również w noc sylwestrową wielu żołnierzy strzeże naszych granic

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że w mijającym roku Polska "stała się celem ataku hybrydowego, sterowanego przez reżim Alaksandra Łukaszenki".

 

- Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, a także, a może przede wszystkim - dzięki postawie tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy innych służb, w tym strażaków, zdaliśmy egzamin jako państwo i obywatele. Pokazaliśmy naszą determinację w obronie naszej granicy z Białorusią i udowodniliśmy, że potrafimy skutecznie zadbać o nasze bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo europejskiej wspólnoty - powiedział prezydent.

 

Dodał: "Jesteśmy dumni z naszych funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy dowiedli, jak wielkim zobowiązaniem jest dla nich noszenie polskiego munduru. Pamiętajmy, że również w tę noc sylwestrową wielu z nich strzeże naszych granic".

Prezydent: jako Polska i Polacy potrafimy przezwyciężyć nawet największe problemy

Jak zauważył prezydent, sprawy naszego bezpieczeństwa wiążą się ściśle z bezpieczeństwem naszego regionu. - Osobiście rozmawiałem w ostatnich tygodniach z wieloma światowymi przywódcami. Zawsze spotykałem się z całkowitym zrozumieniem i pełnym uznaniem dla naszych działań. Polska jest wiarygodnym parterem w Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckim - powiedział.

 

ZOBACZ: Weto prezydenta dla ustawy medialnej. Biały Dom przekazał "wyrazy uznania"

 

- Drodzy rodacy, szanowni państwo. Nadchodzący rok 2022 z pewnością też będzie pełen wyzwań. Głęboko wierzę jednak w to, że sobie z nimi poradzimy, bo jako Polska i Polacy nieraz udowadnialiśmy, że potrafimy przezwyciężyć nawet największe problemy - stwierdził prezydent.

Duda: To co Polaków łączy, jest mocniejsze niż to co dzieli

Prezydent składając noworoczne życzenia, powiedział, żeby niezależnie od różnicy poglądów, Polacy potrafili ze sobą rozmawiać. - Chcę w tym wyjątkowym dniu złożyć państwu głęboko z serca płynące życzenia. Byśmy niezależnie od różnic poglądów i spraw, które nas dzielą, a także głębokich emocji, które często nam towarzyszą - potrafili ze sobą rozmawiać, podać sobie rękę, uśmiechnąć się do siebie nawzajem.

 

ZOBACZ: Filmy w Nowy Rok 2022 w Polsacie. Zobacz program!

 

- Bądźmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali - powiedział prezydent i dodał: "Pamiętajmy, że to, co nas Polaków łączy, jest mocniejsze i trwalsze niż to, co nas dzieli. Wszystkim państwu życzę szczęśliwego nowego roku" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

nb/pdb/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie