Weto prezydenta dla ustawy medialnej. Biały Dom przekazał "wyrazy uznania"

Świat
Weto prezydenta dla ustawy medialnej. Biały Dom przekazał "wyrazy uznania"
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Ruch polskiego prezydenta został odebrany w Białym Domu jako "pozytywny sygnał"

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan przekazał współpracownikom Andrzeja Dudy: Pawłowi Solochowi i Jakubowi Kumochowi "wyrazy uznania" po tym, jak polski prezydent zawetował ustawę medialną. Poinformował o tym Biały Dom w oficjalnym komunikacie. Rozmowa doradców dotyczyła również sytuacji wokół Ukrainy.

Prezydenccy doradcy wymienili ponadto poglądy na temat koncentracji wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą i podkreślili wagę jedności NATO w działaniach w tej sprawie - przekazała Emily Horne, rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu.

 

ZOBACZ: Zarząd TVN skomentował weto prezydenta Andrzeja Dudy. "Z uznaniem i radością przyjmujemy decyzję"

 

Sullivan miał też zadeklarować gotowość USA do pomocy obronnej państwom wschodniej flanki NATO. To także ten doradca przekazał wyrazy uznania prezydenta Bidena dla polskiego prezydenta Dudy za zawetowanie kontrowersyjnej poprawki ustawy medialnej.

Głos z Białego Domu. Weto to "pozytywny sygnał"

Doradca amerykańskiego przywódcy zauważył ponadto, że ruch polskiego prezydenta jest "pozytywnym sygnałem" tuż przed tym, jak nasz kraj obejmie przewodnictwo Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Stanie się to 1 stycznia.

 

Wcześniej szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch i szef BBN Paweł Soloch poinformowali, że rozmowa odbyła się na prośbę strony amerykańskiej i była związana z trwającymi sojuszniczymi konsultacjami dotyczącymi zagrożenia rosyjską agresją na Ukrainę.

wka / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie