Izrael. Pierwszy przypadek jednoczesnego zakażenia koronawirusem i wirusem grypy u rodzącej

Świat
Izrael. Pierwszy przypadek jednoczesnego zakażenia koronawirusem i wirusem grypy u rodzącej
Pixabay.com
Poród, zdj. ilustracyjne

W Izraelu zdiagnozowano pierwszy przypadek jednoczesnego zakażenia koronawirusem i wirusem grypy u rodzącej - podał w czwartek lokalny serwis informacyjny Ynetnews. Zakażenie Covid-19 i wirusem grypy jest określane jako "flurona".

Podwójna infekcja została zidentyfikowana u rodzącej kobiety w centrum medycznym Rabin w mieście Petach Tikwa w Dystrykcie Centralnym. Według przedstawicieli szpitala młoda matka, która nie jest zaszczepiona przeciw COVID-19 ani wirusowi grypy, czuje się dobrze.

"Flurona" występowała już wcześniej?

Izraelskie ministerstwo zdrowia bada sprawę. Służba zdrowia zakłada, że już wcześniej musiały pojawiać się przypadki podwójnego zakażenia, jednak nie zostały one wykryte.

 

- Jest coraz więcej kobiet w ciąży zakażonych wirusem grypy. To zdecydowanie wielkie wyzwanie, gdy kobieta z gorączką zaczyna rodzić i nie można określić czy to koronawirus, czy grypa, więc leczy się je tak samo. Choroby dotyczą głównie układu oddechowego - skomentował prof. Arnon Wiżnicer, ordynator oddziału ginekologicznego centrum medycznego Rabin.

 

ZOBACZ: Znaczna utrata wagi może zmniejszyć ryzyko ciężkiego COVID-19

 

Lekarz dodał, że podwójnie zakażona pacjentka nie doświadczyła ciężkich symptomów chorób.

 

Szpitale w Izraelu donoszą o 1849 pacjentach, którzy są aktualnie hospitalizowani w związku z komplikacjami po przebyciu w ostatnich tygodniach grypy. Wśród nich jest 605 dzieci i 124 kobiety w ciąży. Izraelskie ministerstwo zaleca szczepienia przeciw grypie.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie