Warszawa. 28-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu

Polska
Warszawa. 28-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu
PAP/Wojciech Olkuśnik
Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywocie

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 27-latka przed sklepem przy ul. Posagu 7 Panien - poinformował rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 13 grudnia przed sklepem przy ul. Posagu 7 Panien. Policjanci otrzymali informację o ataku nożownika.

 

- Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili rysopis oraz pojazd, którym oddalił się sprawca. Sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu z komendy na Ochocie - tłumaczył podkom. Karol Cebula.

 

ZOBACZ: USA. Egzekucja mordercy i gwałciciela. Policjant opisał go jako "diabła"

 

- W wyniku szeroko zakrojonych działań, wykonaniu wielu czynności oraz ustaleń policjanci już dwa dni później wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za tę zbrodnię. 20 grudnia kryminalni pozyskali informację o tym, iż 28-latek ukrywa się w jednym z hosteli na terenie warszawskich Włoch - przekazał policjant.

Do akcji włączyli się kontrterroryści

Wskazał, że policjanci niezwłocznie po uzyskaniu informacji, udali się na miejsce, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna.

 

- Po potwierdzeniu informacji oraz przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji został zatrzymany - dodał.

 

- Po zatrzymaniu 28-letni Markus M. został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa opisany w artykule 148 kodeksu karnego - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

 

ZOBACZ: Rosja. 9-latka została zamordowana przez nauczycielkę

 

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 28-latka areszt na okres trzech miesięcy - dodała prokurator.

 

Za zarzucany czyn może mu grozić nawet dożywocie. 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie