Ukraina. Trzy osoby zginęły w pożarze po zapaleniu świecy upamiętniającej śmierć pacjenta z COVID-19

Świat
Ukraina. Trzy osoby zginęły w pożarze po zapaleniu świecy upamiętniającej śmierć pacjenta z COVID-19
Zdj. ilustracyjne/pixabay/Pavlofox
Zmarły dwie kobiety oraz mężczyzna, a cztery inne osoby, z poważnymi oparzeniami, trafiły do szpitala w miejscowości Kosów

Trzech pacjentów z oddziału intensywnej terapii na Ukrainie zginęło w pożarze szpitala, który wywołała zapalona świeca upamiętniająca niedawną śmierć innego pacjenta z COVID-19. Cztery osoby z ciężkimi poparzeniami zostały przewiezione do innej placówki.

Według BBC zmarły dwie kobiety oraz mężczyzna, a cztery inne osoby, z poważnymi oparzeniami, trafiły do szpitala w miejscowości Kosów na zachodniej Ukrainie. - Wśród nich było trzech lekarzy - podali brytyjscy dziennikarze

 

ZOBACZ: Gryfice. Mężczyzna wyskoczył z czwartego piętra. Uciekał przed pożarem

 

Według urzędników, pożar wywołała zapalona świeca, którą zapalił jeden z pracowników. Miała ona upamiętnić niedawną śmierć pacjenta zakażonego koronawirusem. Świeczka została ustawiona w pobliżu koncentratorów tlenu w butlach, który jest łatwopalny.

 

ZOBACZ: Pomorskie. Ostrzelano dom sędziego w Miastku. Na posesji wybuchł pożar

 

Służby ratunkowe oznajmiły, że do tragedii doszło przez "nieznajomość elementarnych praw fizyki i lekceważenie zasad bezpieczeństwa". - Lokalna prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tego zdarzenia - poinformowała agencja Interfax.

aml / Polsatnews.pl / BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie