Pomorskie. Ostrzelano dom sędziego w Miastku. Na posesji wybuchł pożar

Polska
Pomorskie. Ostrzelano dom sędziego w Miastku. Na posesji wybuchł pożar
zdjęcie ilustracyjne, Polsat News
Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia

Nieustalony sprawca w nocy z 19 na 20 grudnia w Miastku oddał strzał z broni palnej w kierunku okna salonu domu sędziego sądu rejonowego i podpalił składzik drewna na jego posesji – powiedział rzecznik prowadzącej w tej sprawie śledztwo Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

- Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa oraz spowodowania pożaru zagrażającego życiu wielu osób. Jedna z wersji śledztwa zakłada, że sprawcą przestępstwa może być podsądny, co do którego wyrok skazujący wydawał sędzia – przekazał we wtorek  prok. Wnuk.

 

ZOBACZ: Sędzia Paweł Juszczyszyn przywrócony do orzekania. Był zawieszony przez 685 dni

 

Zaznaczył, że w sprawie prowadzone są intensywne czynności policji zmierzające do ustalenia sprawcy albo sprawców przestępstwa, do którego doszło w nocy z 19 na 20 grudnia w Miastku ok. godz. 3 nad ranem, gdy sędzia oraz dwóch członków jego rodziny spało.

Podpalono wiatę z drewnem 

Nieustalony sprawca, po przecięciu siatki ogrodzeniowej, wdarł się na teren posesji należącej do jednego z sędziów miejscowego sądu rejonowego, a następnie oddał strzał z broni palnej w kierunku okna salonu stojącego tam domu jednorodzinnego oraz podpalił znajdującą się obok wiatę, służącą za składzik drewna opałowego – poinformował prok. Wnuk.

 

ZOBACZ: Szczytno: sędzia zginął w pożarze domku letniskowego

 

Żadna z osób znajdujących się w domu nie odniosła obrażeń ciała. Natomiast pożar wymagał interwencji straży pożarnej.

 

Jak podał prok. Wnuk, głównym pokrzywdzonym w sprawie jest wieloletni oraz "bardzo doświadczony" sędzia Sądu Rejonowego w Miastku orzekający w wydziale karnym.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie