Hugo Maradona nie żyje. Piłkarz Napoli i brat Diego Maradony miał 52 lata

Świat
Hugo Maradona nie żyje. Piłkarz Napoli i brat Diego Maradony miał 52 lata
CC0 / Commons
Nie żyje brat Diego Maradony, Hugo

W wieku 52 lat zmarł we wtorek w Neapolu brat słynnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, Hugo - poinformował klub Napoli na swojej stronie internetowej.

Włoskie media i klub Napoli podały, że powodem śmierci był atak serca.

 

Hugo Maradona był piłkarzem drużyn we Włoszech, Austrii (Rapid Wiedeń), Hiszpanii (Rayo Vallecano), Argentynie i Japonii, zanim powrócił do Włoch, gdzie się osiedlił. Pracował jako trener w amatorskich klubach.

 

ZOBACZ: Miasto pogrążone w żałobie. Neapol oddał hołd Maradonie

 

W 1987 roku trafił do Napoli, z którego następnie został wypożyczony do Ascoli. 20 września tego samego roku bracia zmierzyli się w meczu, który Napoli wygrało 2:1 - przypomniał dziennik Il Corriere del Mezzogiorno.

 

 

Słynny Diego Maradona, przez wielu uznawanego za najlepszego piłkarza w historii, zmarł 25 listopada ubiegłego roku w wieku 60 lat. Przyczyną zgonu był poważny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca i w konsekwencji zatrzymanie jego akcji. Przeprowadzona sekcja zwłok ujawniła, że cierpiał on m.in. na marskość wątroby, zaburzenia w funkcjonowaniu płuc i ostrą martwicę cewek nerkowych.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie