Tarnowskie Góry. Policja poinformowała o odnalezieniu się 16-letniej Cynthii

Polska
Tarnowskie Góry. Policja poinformowała o odnalezieniu się 16-letniej Cynthii
KPP Tarnowskie Góry
Policja, zdj. ilustracyjne

Odnalazła się 16-letnia Cynthia z Tarnowskich Gór, która zaginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas spaceru z psem. Jak wynika z ustaleń policji, dziewczyna dobrowolnie wsiadła do samochodu, który po nią przyjechał.

W poniedziałek rano rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach podkom. Damian Ciecierski powiedział, że zaginięcie zgłosili bliscy nastolatki.

 

- Dziewczyna wyszła na spacer przed posesję z psem. Prawdopodobnie odjechała sprzed domu z nieznanymi osobami lub osobą, nieznanym samochodem i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania - podał.

16-latka sama wróciła do domu

Tego samego dnia wieczorem Cynthia odnalazła się cała i zdrowa. 

 

- Dziewczyna odnalazła się, przyjechała do miejsca zamieszkania, policjanci właśnie zakończyli czynności z jej udziałem. Jest pod opieką rodziny. Okazało się, że dobrowolnie wsiadła do samochodu, którym podjechała znana jej osoba. Później nie wracała, obawiając się konsekwencji - powiedział Ciecierski.

 

Policjanci rozważali różne hipotezy – także taką, że nastolatka została wciągnięta do auta i porwana. Aby ustalić miejsce jej pobytu, sprawdzali m.in. zapisy monitoringu. W poniedziałek rano opublikowali zdjęcie i rysopis zaginionej.

 

 

prz/ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie