Rosja. Wojska ćwiczyły odparcie zmasowanego ataku powietrznego

Świat
Rosja. Wojska ćwiczyły odparcie zmasowanego ataku powietrznego
structure.mil.ru/Zdj. ilustracyjne
Według władz w Kijowie, w odległości 200 km od granicy Ukrainy znajduje się 122 tys. rosyjskich żołnierzy, a w promieniu 400 km - 143,5 tys. wojskowych

W Rosji przeprowadzono ćwiczenia z odparcia zmasowanego ataku powietrznego przeciwnika - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax, powołując się na Zachodni Okręg Wojskowy. W manewrach wzięło udział około tysiąca wojskowych.

Siły obrony powietrznej Zachodniego Okręgu Wojskowego przeprowadziły ćwiczenia z odparcia zmasowanego uderzenia lotniczego przeciwnika na strategiczne obiekty - przekazało biuro prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego.

 

W manewrach wzięło udział około tysiąca wojskowych, wykorzystano ok. 200 jednostek uzbrojenia, sprzętu wojskowego i specjalnego - podano.

 

ZOBACZ: USA. Departament Stanu: wzywamy Rosję do wycofania wojsk z rejonu granic Ukrainy

 

W sobotę dowództwo Południowego Okręgu Wojskowego poinformowało, że ok. 10 tys. rosyjskich żołnierzy wraca do miejsc stałej dyslokacji po zakończeniu trwających ponad miesiąc ćwiczeń w obwodzie rostowskim, na Kubaniu i na Krymie.

 

Według władz w Kijowie, w odległości 200 km od granicy Ukrainy znajduje się 122 tys. rosyjskich żołnierzy, a w promieniu 400 km - 143,5 tys. wojskowych.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie