Boże Narodzenie. Policja podała dane o wypadkach w święta

Świat
Boże Narodzenie. Policja podała dane o wypadkach w święta
Lubuska policja/ Zdj. ilustracyjne
W tym roku w okresie świąt policjanci zatrzymali 94 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h

- Od piątku do niedzieli na polskich drogach doszło do 110 wypadków; zginęły cztery osoby, a 140 zostało rannych - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że to najniższa zanotowana liczba ofiar śmiertelnych od wielu lat.

Ze wstępnych danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że w okresie świąt Bożego Narodzenia doszło do 110 wypadków drogowych, w których zginęły 4 cztery osoby, a 140 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali też 511 nietrzeźwych kierujących.

 

ZOBACZ: Warmińsko-mazurskie. Pijany kierowca jechał 169 km/h na drodze ekspresowej S7

 

Dla porównania w zeszłym roku w okresie świąt zginęło 31 osób, a dwa lata temu 20. - Wczorajszy dzień to wstępnie dzień bez wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Podobna sytuacja była w czwartek, którego co prawda nie wliczamy do tych statystyk, ale był on dniem bez wypadku śmiertelnego co niestety na naszych drogach jest rzadkością - powiedział kom. Robert Opas.

Mniej wykroczeń drogowych niż rok temu

W tym roku w okresie świąt policjanci zatrzymali 94 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Dla porównania rok temu zatrzymano 248 takich dokumentów.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Wypadek drogowy w Młynkach. Kobiety wysiadły z auta i poniosły śmierć

 

Jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia policjanci prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawdzając m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Na drogach było więcej oznakowanych policyjnych patroli; nie zabraknie także policjantów w radiowozach nieoznakowanych, również tych ze specjalnych grup SPEED.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie