IMGW ostrzega przed mrozami w nocy z niedzieli na poniedziałek

Polska
IMGW ostrzega przed mrozami w nocy z niedzieli na poniedziałek
PAP/Leszek Szymański
Temperatura spadnie nawet 18 stopni poniżej zera

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mrozami w nocy z niedzieli na poniedziałek. Fala zimna będzie odczuwalna prawie w całym kraju, w pasie ciągnącym się z północnego zachodu przez centralną Polskę na południowy wschód.

W nocy na północnym wschodzie lokalnie słabe opady śniegu. Miejscami marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -18 st. C lokalnie na północnym zachodzie oraz w kotlinach karpackich, -15 st. C, -10 st. C na przeważającym obszarze Polski, do -3 st. C lokalnie nad morzem.

Mróz od Szczecina do Przemyśla

Ostrzeżenia dotyczą pasa od Szczecina, Koszalina, Słupska, Gdyni i Elbląga, przez Poznań, Bydgoszcz, Łódź, Warszawę, Kielce, Lublin aż po Bielsko-Białą, Nowy Sącz, Krosno i Przemyśl. Ostrzeżenia obejmują także Wałbrzych i Jelenią Górę.

 

ZOBACZ: Sylwester Szczęścia: Gwiazdy i gorąca atmosfera. Zobacz spot!

 

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, co oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W niedzielę najchłodniej w Karkonoszach

Instytut podał w niedzielę, że temperatura minimalna wyniosła od -16,8 st. C na stacji synoptycznej w Jeleniej Górze do -1,4 st. C na stacji synoptycznej w Helu.

mad/hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie