Granica z Białorusią. SG: kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy

Polska
Granica z Białorusią. SG: kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy
Straż Graniczna
W polskie służby rzucane były kamienie

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 47 osób - przekazała w niedzielę Straż Graniczna. Dodano, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 28 osób siłowo forsowała granicę.

"Minionej doby tj. 25 grudnia granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 47 osób" - poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

 

Dodano, że na odcinku chronionym przez placówkę SG w Mielniku grupa 28 osób siłowo forsowała granicę, a w polskie służby, czyli w pograniczników i żołnierzy rzucane były kamienie. Oślepiani byli oni również laserami.

Zakaz przebywania przy granicy

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

 

ZOBACZ: Demokratyczna Republika Konga. Sześć ofiar śmiertelnych zamachu bombowego

 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

sgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie