Kamil Bortniczuk o Paulo Sousie: "Nie wolno mu pójść na rękę"

Polska
Kamil Bortniczuk o Paulo Sousie: "Nie wolno mu pójść na rękę"
PAP/Leszek Szymański
"Nie wolno mu teraz "pójść na rękę" w kwestii kontraktu" - tak minister sportu Kamil Bortniczuk zareagował na informację, że selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski chce zakończenia kontraktu z PZPN.

"Trener Sousa niestety nie dorósł do roli, którą powierzył mu poprzedni zarząd" - tak minister sportu Kamil Bortniczuk skomentował informację, że selekcjoner polskiej reprezentacji piłkarskiej poprosił prezesa PZPN o zakończenie swojej misji.

- Nie mogę przystać na rozwiązanie kontraktu Paulo Sousy, który mnie o to poprosił. Na pewno nie będzie też zgody na traktowanie PZPN jako przejściowego miejsca pracy, z którego można zrezygnować w każdej chwili. Musimy się szanować - powiedział Interii prezes PZPN Cezary Kulesza po tym jak selekcjoner reprezentacji poprosił o zakończenie współpracy z reprezentacją Polski.

 

Czytaj więcej w serwisie Sport!

"Pełne poparcie dla prezesa Kuleszy. Trener Sousa niestety nie dorósł do roli, którą powierzył mu poprzedni zarząd" - napisał minister sportu Kamil Bortniczuk na Twitterze.

Nie wolno iść na rękę Sousie

"Nie wolno mu teraz  »pójść na rękę« w kwestii kontraktu, ale kadra zasługuje na poważnego i lepszego trenera, dla którego zawsze będzie pierwszym wyborem" - podkreślił minister sportu.

 

 

Portugalski trener Paulo Sousa prowadzi piłkarską reprezentację Polski od 21 stycznia 2021.

 

ZOBACZ: Paulo Sousa chce odejść z piłkarskiej reprezentacji Polski. Poprosił o rozwiązanie umowy

 

W marcu piłkarze mają zagrać w barażach o udział w przyszłorocznym mundialu.

hlk/Interia/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie