Kujawsko-Pomorskie. Strażacy odnaleźli samochód w stawie w Grodztwie. Dwie osoby nie żyją

Polska
Kujawsko-Pomorskie. Strażacy odnaleźli samochód w stawie w Grodztwie. Dwie osoby nie żyją
Policja
Śledczy ustalają przyczyny wypadku

Strażacy z Włocławka wyciągnęli ze stawu w miejscowości Grodztwo (kujawsko-pomorskie) samochód osobowy. Znajdowało się w nim dwóch mężczyzn. Mimo reanimacji, nie udało się uratować 61- i 66-latka. Sprawę bada prokuratura.

- Zostaliśmy wezwani ws. samochodu, który wjechał w miejscowości Grodztwo do stawu ok. godziny 17:30 - powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP we Włocławku mł. bryg. Mariusz Bladoszewski.

 

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straż pożarnej. Po przyjeździe służb ustalono, że auto dachowało, a wewnątrz uwięzione są dwie osoby.

 

ZOBACZ: Śląskie. Strzały w głowę przyczyną śmierci dwóch mężczyzn, których ciała znaleziono przy A1

 

- Wyciągnęliśmy dwóch mężczyzn z wieku 61 i 66 lat z Suzuki Grand Vitara. Na zewnątrz przeprowadzono resuscytację, ale nie przyniosła ona powodzenia. Lekarz, którzy przybył na miejsce, stwierdził zgon dwóch osób - zrelacjonował przebieg wydarzeń mł. bryg. Bladoszewski.

Nie wiadomo dlaczego samochód wjechał do stawu 

Grupa wodno-nurkowa przeszukała staw, ale nie odnaleziono tam kolejnych osób. To akwen na prywatnej posesji, ogrodzony. Do najbliższej drogi jest kilkaset metrów.

 

ZOBACZ: Bydgoszcz. 18-latka chciała pożyczyć "lufkę". Nie wiedziała, ze rozmawia z policjantami

 

- Nie wiemy w tym momencie, jak ci mężczyźni się tam znaleźli. Nie jesteśmy w tej sprawie specjalistami, ale w naszej ocenie nie wygląda to na zabójstwo. Po prostu z nieustalonych w tym momencie przyczyn mężczyźni wpadli autem do wody - wskazał rzecznik prasowy włocławskiej straży pożarnej.

 

Ofiarami są mieszkańcy jednej z pobliskich miejscowości w gminie Kowal. Na miejsce zdarzenia przybył prokurator, pod którego nadzorem przeprowadzane są czynności. Przyczyny tragiczne wypadku wyjaśni śledztwo.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie