Arcybiskup Stanisław Gądecki w szpitalu. Przejdzie operację

Polska
Arcybiskup Stanisław Gądecki w szpitalu. Przejdzie operację
Flickr/EpiskopatNews
Abp Stanisław Gądecki stoi na czele polskiego episkopatu od ponad siedmiu lat

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki jest w szpitalu. Duchowny nabawił się urazu i czeka na zabieg chirurgiczny. W niedzielę - ze względu na stan zdrowia - nie pojawił się na święceniach biskupich w Poznaniu.

Wiadomość o hospitalizacji abp. Gądeckiego przekazała Archidiecezja Poznańska w poniedziałek. Uściśliła, że duchowny jest pod opieką lekarzy ze względu na uraz. Czeka go zabieg chirurgiczny.

 

"Polecajmy go Bogu w naszej modlitwie za wstawiennictwem Matki Bożej Uzdrowicielki Chorych" - dodała poznańska kuria. Jak zapewniła, swój komunikat przekazała "z troską i nadzieją na szybki powrót do zdrowia" abp Gądeckiego.

 

Abp Stanisław Gądecki nie pojawił się na święceniach biskupich

O problemach z kondycją arcybiskupa wiadomo od kilku dni. W niedzielę nie pojawił się na święceniach bpa Jana Glapiaka. Homilię podczas tego wydarzenia w Poznaniu odczytał kto inny.

 

ZOBACZ: Bp elbląski Jacek Jezierski: ksiądz chodzący po kolędzie powinien mieć ze sobą paszport covidowy

 

Abp Stanisław Gądecki w latach 1992-2002 był biskupem pomocniczym gnieźnieńskim, a od 19 lat jest metropolitą poznańskim. Z kolei w latach 2004-2014 piastował funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a od 2014 do teraz przewodniczy temu kościelnemu organowi.

wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie