Łukasz Mejza pojawił się na posiedzeniu Sejmu. Wcześniej wystąpił o bezpłatny urlop

Polska
Łukasz Mejza pojawił się na posiedzeniu Sejmu. Wcześniej wystąpił o bezpłatny urlop
PAP/Tomasz Gzell
Łukasz Mejza na sali plenarnej Sejmu

Łukasz Mejza, wiceminister sportu i turystyki wystąpił w ubiegłym tygodniu do marszałek Sejmu o bezpłatny urlop. Poinformował również o zawieszeniu prac w resorcie po publikacjach medialnych na temat jego działalności. Mimo tego, bierze udział w piątkowych głosowaniach. Centrum Informacyjne Sejmu skomentowało pojawienie się Mejzy na sali plenarnej. Sam poseł również zabrał głos na Twitterze.

Łukasz Mejza - poseł niezrzeszony i wiceminister sportu - poinformował w ubiegły piątek, że "zawiesza swój udział w pracach" Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz że wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek "o urlop od wykonywania obowiązków poselskich".

 

Poseł uczestniczy w piątkowych obradach Sejmu i wziął udział w dotychczasowych głosowaniach.

 

Posłanka KO Izabela Leszczyna przed przedstawieniem poprawek do projektu budżetu na 2020 r., zwróciła się o wykluczenie Mejzy z obrad.

 

- Pani marszałek, wysoki Sejmie bardzo proszę o wykluczenie z obrad pana posła Mejzy, ponieważ w mediach okłamujecie państwo opinię publiczną mówiąc, że pan Mejza jest na urlopie - powiedział Leszczyna.

Mejza w Sejmie. Izabela Leszczyna: to skandal

Marszałek Sejmu wyłączyła w tym momencie mikrofon posłance KO i zapytała Leszczynę, czy "może przystąpić do rzeczy". Witek dodała, że to nie Leszczyna będzie decydowała o wykluczeniu posła i zaapelowała o przedstawienie poprawek do projektu budżetu.

 

ZOBACZ: Łukasz Mejza wydał oświadczenie. Wiceminister udaje się na bezpłatny urlop

 

Leszczyna zwróciła się do Witek słowami: "panią oceni historia, tak jak pana posła Mejzę". - Skandalem jest to, że człowiek, który jest hieną, bo żerował na śmierci dzieciaków, siedzi tu, w polskim parlamencie - powiedziała posłanka KO.

Łukasz Mejza w Sejmie. Wiadomo, co z urlopem

"Wniosek pos. Łukasza Mejzy dot. udzielenia urlopu, wpłynął do wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej. Jak dotąd, nie został rozpatrzony" - przekazało CIS.

 

Sam Mejza także zabrał głos na Twitterze.

 

"Machina ataków na mnie ruszyła po głosowaniu #lexTVN, kiedy jasno opowiedziałem się po polskiej stronie. Chcę, żeby to wybrzmiało: dzisiaj zagłosuję tak samo! Od razu także zapowiadam: jeśli któryś z »dziennikarzy« myśli, że uda mu się mnie złamać, to jest w dużym błędzie!" - napisał wiceminister.

 

"W ostatnich tygodniach moi prawnicy masowo piszą pozwy wobec mediów, które z premedytacją powielają pomówienia i bzdury na mój temat, a dziś najgłośniej mówią o wolności. To są te #wolnemedia? Można napisać każde kłamstwo, byle uderzyć w polski rząd? Po to aby kogoś zniszczyć?" - pisał mejza.

 

Ostatecznie Sejm odrzucił weto Senatu ws. ustawy medialnej, przyjmując ją 229 głosami "za". Przeciw było 212 posłów.

 

Sprawa Łukasza Mejza. Działalność wiceministra pod lupą

Wirtualna Polska opublikowała niedawno szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy Mejzy oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

 

Mejza do publikacji Wirtualnej Polski odniósł się 8 grudnia na konferencji prasowej. Określił je jako "największy atak polityczny po 1989 roku". "Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej" - powiedział.

 

ZOBACZ: "Mamy do czynienia z największym atakiem politycznym po 1989 r.". Łukasz Mejza odpowiada na zarzuty

 

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej. 

dsk/prz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie