Warszawa. Wraz z nieletnią przyjaciółką ukradł z aut ponad 100 rejestracji

Polska
Warszawa. Wraz z nieletnią przyjaciółką ukradł z aut ponad 100 rejestracji
KPP Otwock
Policja zatrzymała 18-letniego mężczyznę, który wraz z nieletnią przyjaciółką ukradł z pojazdów w Józefowie pod Warszawą ponad 100 tablic rejestracyjnych.

Magazyn tablic rejestracyjnych skradzionych z pojazdów zaparkowanych w podwarszawskim Józefowie znalazła policja z Otwocka w mieszkaniu 18-letniego mężczyzny. W złodziejskim rajdzie towarzyszyła mu nieletnia koleżanka. Razem zerwali ponad 100 oznaczeń z różnych pojazdów. Sprawcy grozi 5 lat więzienia, nieletnią czeka odrębne postępowanie.

Policjanci z Posterunku Policji w Wiązownie (woj. mazowieckie) prowadzili sprawę kradzieży tablic rejestracyjnych z pojazdów zaparkowanych na terenie Józefowa. W nocy z 5 na 6 grudnia z kilkudziesięciu pojazdów zniknęły rejestracje.

Zniknęło 105 tablic rejestracyjnych

We współpracy z policjantami wydziału prewencji komendy w Otwocku kryminalni ustalili personalia złodzieja.

 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. W czasie przeszukania posesji mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 105 tablic rejestracyjnych.

 

ZOBACZ: Warszawa. Oszust podszywał się pod policjanta, ukradł seniorowi 638 tys. zł

 

18-latek został zatrzymany i trafił do celi w Komendzie Powiatowej.

 

Funkcjonariusze ustalili, że 18-latek działał późnym wieczorem oraz nocą wspólnie i w porozumieniu z nieletnią koleżanką. Tablice kradli z aut zaparkowanych na ulicach miasta. Policjanci odnaleźli wszystkie skradzione przedmioty.

Policja: straty wynoszą 6400 zł

"Łączna wartość strat wyniosła blisko 6400 złotych" - podała mł. asp. Paulina Harabin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

 

ZOBACZ: Warszawa. Policja udaremniła kierowcom start w Rajdzie Barbórki. Zatrzymane dowody rejestracyjne

 

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat więzienia. Część skradzionych przedmiotów wróciła do właścicieli.

Sprawa współpracującej z nim nieletniej została wyłączona do odrębnego postępowania.

 

hlk/ sgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie