Australia. 97 potwierdzonych zakażeń i 600 osób w izolacji po imprezie tematycznej "Taylor Swift"

Świat
Australia. 97 potwierdzonych zakażeń i 600 osób w izolacji po imprezie tematycznej "Taylor Swift"
Reuters
Sydney szykuje się na święta, notując jednocześnie wzrost liczby przypadków

Co najmniej 97 osób złapało koronawirusa, a 600 jest w izolacji po imprezie tematycznej "Taylor Swift Red Party" w australijskim Sydney. Czwartkowe wydarzenie w klubie Metro ujawniło kolejne ognisko koronawirusa na imprezowej scenie Nowej Południowej Walii, przyczyniające się do rekordowej liczby zakażeń tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Dyskoteka "On Repeat: Taylor Swift Red Party" miała miejsce w klubie Metro. 600 osób, które zjawiły się tam po godz. 21, określone zostało jako "bliskie kontakty". Muszą teraz poddać się badaniom i samoizolacji przez tydzień. Ich domownicy muszą zaś poddać się testowi i czekać w izolacji na jego wynik.

 

ZOBACZ: Wariant Omikron. Waldemar Kraska: katowicki sanepid wykrył pierwszy przypadek wariantu Omikron

 

Wcześniej w Nowej Południowej Walii mężczyzna musiał zapłacić 10 tys. dolarów po tym, jak miał nie poddać się samoizolacji i w oczekiwaniu na wynik testu poszedł na imprezę do klubu o nazwie Argyle House. W po tamtej imprezie COVID-19 wykryto u ponad 200 osób.

Epicentrum pandemii Omikronu

Służby sanitarne zarządziły odwołanie festiwalu muzycznego w Newcastle i zaapelowały do mieszkańców o przesunięcie obchodów Bożego Narodzenia. Miasto staje się "epicentrum" pandemii napędzanej nowym wariantem koronawirusa Omikron.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat

 

Władze Newcastle rozważają odwołanie wydarzeń o charakterze społecznościowym, żeby zapewnić bezpieczeństwo zgromadzeniom rodzinnym. W środę w pubie hotelu Cambridge w Newcastle wykryto inne ognisko koronawirusa, które wysłało na izolację wszystkich gości między godz. 18:30 i 2:30.

 

Nowa Południowa Walia odnotowała w czwartek 1,7 tys. nowych zakażeń, co jest znacznym wzrostem względem 1,3 tys. poprzedniej doby. Nie odnotowano przy tym ani jednego zgonu.

pdb/ sgo/The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie