Brazylia. Skrzydła samolotu złamały się podczas oprysków. Maszyna runęła na pola

Świat
Brazylia. Skrzydła samolotu złamały się podczas oprysków. Maszyna runęła na pola
YouTube
W samolocie w czasie lotu złamały się skrzydła, maszyna spadła na pole.

Rolniczy samolot do oprysków pól spadł na pola ryżowe w Brazylii, gdy podczas lotu złamały się skrzydła w dolnopłacie. Maszyna wpadła natychmiast w korkociąg i rozbiła się. Pilot został ranny i przewieziono go do szpitala. Przyczynę awarii bada komisja wypadków lotniczych.

Katastrofa samolotu rolniczego podczas oprysków w stanie Tocantins w Brazylii. Do wypadku doszło 5 grudnia nieopodal miejscowości Lagoa da Confusão.

Skrzydła złamały się w czasie oprysków

Rolniczy samolot wykonywał manewr niskiego przelotu nad polami ryżowymi, podczas którego miał przeprowadzić nawożenie upraw.

 

W trakcie tej operacji samolot uległ poważnej awarii.

 

ZOBACZ: Motolotnią chciał przemycić papierosy warte ponad 100 tys. zł. Rozbił się

 

Na nagraniu z momentu zdarzenia widać, jak oba skrzydła ulegają złamaniu, a maszyna, która wpadła w korkociąg, bezładnie spada na pole.

 

Z kolei na zdjęciach w mediach społecznościowych widać wrak samolotu, który został zniszczony po uderzeniu w błotnistą ziemię.

Pilot przeżył upadek na pole ryżowe

Według lokalnych mediów pilot z miasta Votuporanga, które leży 127 km od Araçatuba przeżył. Potwierdziła to spółdzielnia Aero Imagem Aviação Agrícola LTDA z São José do Rio Preto, w której jest zatrudniony. Udzielono mu pomocy medycznej.

 

Portal globo poinformował, że w wypadku poszkodowany pilot doznał złamań, m.in. obojczyka, ramienia i żeber.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Śmigłowiec zabrał rannego mężczyznę z platformy Petro-Balticu

 

- Pilot miał przeprowadzić rozpylanie, ale ze względu na warunki pogodowe nie było to możliwe. Wszystko wydarzyło się, gdy zdecydował się wrócić do miejsca startu - wyjaśnił Castor Becker z Krajowego Związku Firm Lotnictwa Rolniczego.

 

Przyczynę wypadku sprawdza komisja badania wypadków lotniczych Cenipa oraz brazylijski producent samolotów Embraer. Portal globo podał, że maszyna miała ważny przegląd techniczny, a przyczyną awarii najprawdopodobniej nie był błąd ludzki.

 

 

 

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie