Olsztyn. Nietrzeźwa spowodowała kolizję. Według mediów to zakonnica

Polska
Olsztyn. Nietrzeźwa spowodowała kolizję. Według mediów to zakonnica
Olsztyn.com.pl

Ponad 2 promile alkoholu miała kierująca fiatem 37-latka, która spowodowała kolizję na ul. Bałtyckiej w Olsztynie - podała w piątek warmińsko-mazurska policja. Według lokalnych mediów kierująca to zakonnica.

Policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło w czwartek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń 37-latka nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy audi, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

 

 

- Kierująca fiatem odjechała z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim czasie wróciła tam ze starszą koleżanką, która twierdziła, że to ona kierowała autem w momencie kolizji. Gdy jednak policjanci poinformowali ją o konsekwencjach prawnych tego zdarzenia, tj. o tym, że za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostanie jej zatrzymane prawo jazdy, kobieta zmieniła zdanie i przyznała, że kierowcą była jej młodsza koleżanka - przekazała podkom. Anna Balińska z olsztyńskiej policji.

Za kierowanie z ponad dwoma promilami alkoholu odpowie przed sądem

Sprawczyni kolizji miała przyznać w rozmowie z funkcjonariuszami, że bojąc się odpowiedzialności, poprosiła znajomą o "pomoc". Taką wersję potwierdził również bezpośredni świadek zdarzenia.

 

ZOBACZ: Łukasz Mejza wydał oświadczenie. Wiceminister udaje się na bezpłatny urlop

 

37-latka była nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad dwa promile. Kobieta straciła prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

Lokalne media podały, że kierująca fiatem to siostra zakonna. Zamieściły też zdjęcia z miejsca zdarzenia, na których widać dwie kobiety w habitach. Policja nie odnosi się do tych doniesień. - Nie potwierdzamy i nie zaprzeczamy - powiedziała podkom. Balińska.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie